14.09.2006 00:00

Pozvánka na workshop Goat Island

Bryan Saner; Randy Neufeld

Čtyřdenní dílna americké divadelní skupiny Goat Island je součástí zářijové akce Zažít město jinak, kterou připravil projekt Auto*Mat a divadlo Alfred ve dvoře ve spolupráci s hlavním městem Praha v rámci Evropského týdne mobility.

Dílna proběhne pod vedením Bryana Sanera, jednoho ze členů Goat Island, a Randyho Neufelda, výkonného ředitele chicagské cyklistické federace. Bude zkoumat způsoby, jak upozornit na agresivní a bezohledné návyky automobilismu a kreativní cestou představit možnou perspektivu ekologicky šetrnější dopravy, která bude akceptovat život člověka v městském prostředí společně s historicko-urbanistickým řádem města.

Náplní dílny bude v pátek 15. a v sobotu 16. září příprava na nedělní happening a inaugurační pochod, spojený s propagací pomníčků Dr. Miroslava Růžičky. Jde o fiktivní obchodní činnost, jejímž záměrem je varovat před možnými následky bezohledného řízení automobilu. Na závěr je naplánována na pondělí 18. září post-happeningová diskuze a seminář na téma automobilismu ve městech.

Více na www.alfredvedvore.cz

Zdroj: program@alfredvedvore.cz

Autor článku: redakce