13.03.2020 08:11

PQ: Nový zajímavý projekt, na kterém se můžete podílet i vy

Kánon technické divadelní historie

Přemýšleli jste někdy, jak vypadala barokní opera v šerosvitu svíček a lojových kahanů, kde skrytá mašinérie dřevěných kol, lan a lidské síly jakoby magicky měnila scénu na jevišti? Už jste někdy viděli masivní spleť kabelů a starých světelných stmívačů a zajímalo by vás, kdo vlastně takovou komplikovanou věc ovládal? Technická divadelní historie skrývá spoustu zajímavých, často zapomenutých, nápadů a může být nečekaným zdrojem inspirace jak pro umělce, tak pro designéry, techniky i vědce. Ne všechny zajímavé vynálezy byly zmapovány, zpřístupněny veřejnosti a množství z nich ještě čeká na své objevitele.

Devět evropských partnerských univerzit a institucí (Erasmushogeschool Brussel, Institut umění – Divadelní ústav (PQ), Universitat Politècnica de Catalunya, Accademia di Belle Arti dell'Aquila, Real Escuela Superior de Arte Dramático, Stockholms konstnärliga högskola, Beuth Hochschule für Technik Berlin, Institut del Teatre, Rose Bruford College of Theatre and Performance) se spojilo, aby prozkoumaly, zmapovaly a vytvořily jak grafickou, tak digitální a interaktivní časovou přímku, která bude sloužit studentům, vědcům nebo komukoli, kdo se o témata divadelní historie a technického divadla zajímá. Zapojit se a obohatit náš výzkum o nové poznatky, a rozšířit tak naši síť, může kdokoliv! Pokud máte zajímavý příběh, třeba i s fotografiemi / zvukovými soubory / videem, nebo chcete sdílet informace, které vrhají nové světlo do méně známých kapitol divadelních technických unikátů, pošlete nám je e-mailem na adresu: info@canon-timeline.eu.

PQ je hrdým partnerem tohoto dlouhodobého úsilí a zve všechny zainteresované, aby se k nám připojili. Projekt je realizován za podpory Evropské unie a programu Erasmus+.

Pro více informací klikněte sem.

Autor článku: Pražské Quadriennale