15.09.2020 15:06

Pracovní setkání v rámci projektu Create to Connect -> Create to Impact: možnost účasti na ZOOM meetingu

Pracovní setkání v rámci projektu Create to Connect -> Create to Impact, jehož jedním z partnerů je Institut umění- Divadelní ústav v Praze. V nadcházejícíh dnech můžete sledovat rozhovory s umělci a začátkem října výsledky setkání. Za Českou republiku se projektu účastní Zuzana Sceránková, scénografka a tanečnice, která se věnuje divadlu na pomezí s vizuálním uměním a instalací.

Kulturní a mediální prostor je místem pro proliferaci polemik a sporů v těchto tématech: hrdinové a superhrdinové jsou všude, ale čí to jsou hrdinové a pro koho jsou? Od mytologie po antifašistické a protikoloniální boje až k popkultuře a mediálním celebritám, pojmy hrdina a hrdinka nesou mnoho odkazů a možných výkladů. Ale kdo je považován za „darebáka“, kdo za „hrdinu“ a proč?…

O padouších, mimozemšťanech a superhrdinech.

On Other Stories je experimentální umělecký online projekt, který sdružuje patnáct mezinárodních umělců z celého světa, kteří jsou vyzváni, aby na toto téma reagovali.

V rámci sdíleného výzkumného procesu jsou tři renomovaní umělci zabývající se těmito tématy ve své praxi, vyzvání k prezentaci své práci. Rozhovory, které s nimi povedou redaktoři projektu budou online a přístupné veřejnosti.

Online rozhovory budou probíhat v těchto datech:

15.září, 2020, 19:00 / Rabih Mroué /
15.září, 2020, 19:00 / Barbi Marković /
15.září, 2020, 18:00 / Želimir /

Registrovat se na ZOOM meeting můžete den předem na linku níž: https://workingencounters.qpress.tech/#LIVE

Autor článku: IDU