24.05.2019 09:48

Prague Fringe Festival 2019

Mezi 24. květnem a 1. červnem 2019 nabídne festival Prague Fringe 242 představení anglicky mluvícího a neverbálního divadla v osmi prostorech na Malé Straně. Diváci se mohou těšit na cenami ověnčené inscenace z 15 zemí světa od USA přes Skotsko až po Nový Zéland, stejně jako na premiérové projekty od talentovaných začínajících divadelních společností.

Tento rok se na Prague Fringe dostává velkého prostoru ženské tvorbě. Jsou to například skotská one-woman show Bonnie Fechters: Neohroženy, mapující příběhy statečných žen napříč staletími, Jsi přece nemocná z dílny Caroline Burns Crooke, jež na loňském Fringe získala cenu Performance Award. Vystoupí také australská komička Sarah Kendall, známá z rádia BBC. Ženské tvůrkyně stojí i za inscenací Odkud vlastně doopravdy jsi, která vykresluje život vietnamské komunity v ČR, a jež byla oceněna prestižní Studentskou Thálií.

Všechny inscenace jsou odehrány buď v angličtině – v takovém případě jsou v programu označeny podle jazykové náročnosti (kategorie Text-Based a Easy English) – nebo jsou nonverbální, tudíž přístupné všem divákům bez ohledu na jazykovou vybavenost.

Prague Fringe festival se koná již po osmnácté a je založen na formátu Edinburgh Festival Fringe. Každý rok se po celém světě uskuteční kolem 250 Fringe festivalů, kde se představí stovky tisíců umělců a aktérů, přes 19 milionů lidí tak zhlédne kolem 170 000 projektů ve více než 60 000 prostorech.

Kde: Malostranská beseda, Foyer Malostranské besedy, Divadlo Kampa, Divadlo Inspirace, A Studio Rubín, Café Club Míšeňská, Golden Key, Museum of Alchemists

18. ročník Prague Fringe festivalu
19. května – 1. června 2019
9 dní, 19 zemí, 52 produkcí, 242 představení

www.fringe.cz

Autor článku: Andrea Michel