27.10.2021 13:10

Prague Fringe slaví své 20. výročí speciálním podzimním Fringe

Po osmnáctiměsíční pauze od živého divadla je Prague Fringe zpět! Od úterý 2. do neděle 7. listopadu si diváci mohou vychutnat speciální výběr mezinárodních divadelních inscenací. Živě, na Malé Straně.

Uvidíte cenami ověnčenou Swan Woman od švédské spisovatelky a performerky Rebecky Pegershan. Ta v roce 2019 ohromila na festivalu Nordic Fringe svým ztvárněním stockholmské městské legendy. The Sensemaker, od švýcarské divadelní společnosti Woman's Move je chytrý, vtipný a oceňovaný kus fyzického divadla řešící problémy komunikace a byrokracie. Uznávaný anglický herec Pip Utton také představí dvě ze svých děl ztvárňující prominentní britské politické postavy – Margaret Thatcherovou ve hře „Playing Maggie...the Iron Lady“ a Winstona Churchilla v inscenaci „Churchill“.

Vedle programu mezinárodního divadla uvádí fringe tým také Prague Fringe Reimagined, přehlídku nového českého divadla, které je hrané živě a streamované do celého světa.

Zakladatel a ředitel Fringe Steve Gove říká:

„Po zklamání z toho, že jsme byli nuceni zrušit náš festival 2020 jen několik dní před zahájením prodeje vstupenek, jsme vytvořili ne jeden, ale tři virtuální festivaly, z nichž všechny byly velmi úspěšné a poskytly umělcům tolik potřebnou podporu a propagaci. Nic se však nevyrovná atmosféře ‚skutečného‘ Fringe, s ruchem živých vystoupení a s nadšeným publikem.“

„Jsme nadšení že můžeme být zpět na Malé straně a oslavit 20. výročí tím, co umíme nejlépe – tím, že přivážíme do Prahy kvalitní divadlo v anglickém jazyce.“

Vstupenky na všechna představení jsou nyní v prodeji prostřednictvím www.fringe.cz za 200 Kč /180 Kč studenti a senioři. Diváci mohou využít speciální Full Fringe Pass, který nabízí vstup na všech 9 inscenací v hlavním programu s 25% slevou. Mimořádně, k 20. výročí, je k dispozici prvních 20 Full Fringe Passů za 1000 Kč.

Podzimní Fringe
Úterý 2. – neděle 7. listopadu 2021
A Studio Rubín, Muzeum alchymistů a Divadlo Inspirace, Malá Strana, Praha 1

www.fringe.cz

Autor článku: Andrea Michel