08.06.2001 00:00

Praha 6 odkoupí od plavební společnosti loď pro bratry Formany

PRAHA 7. června (ČTK) - Radní Prahy 6 rozhodli, že od plavební společnosti odkoupí za dva milióny korun člun, na němž loni na Vltavě hrálo Divadlo bratří Formanů. Městská část loď divadlu pronajme za symbolickou korunu. Bratři Formanovi tak budou moci představení Nachové plachty hrát na Vltavě další tři sezóny, řekl dnes starosta Pavel Bém (ODS).

Divadelní loď byla jedním z nejúspěšnějších projektů akce Praha - Evropské město kultury 2000. Nájemní smlouva na loď mezi divadlem a plavební společností nyní podle starosty končí. "Po dohodě s divadlem bychom mu chtěli dát šanci ještě několik let na lodi působit," řekl Bém.

Ve smlouvě mezi radnicí a divadlem podle něj bude ustanovení, že bratři Formanovi odehrají v letních měsících vždy nejméně 35 představení. Divadlo také uspořádá určitý počet představení za provozní náklady pro děti z Prahy 6 a jednou ročně bude hrát zdarma pro obyvatele šesté městské části. Zdravotně postižení lidé z Prahy 6 budou moci jít zdarma na kterékoli představení, dodal starosta.

Loď bude kotvit na Vltavě v oblasti Podbaby, kde se stane centrem kulturních a společenských akcí zejména pro děti, sdělil Bém. O její provoz a údržbu se bude starat divadlo. Po třech letech podle Béma radnice loď prodá.

Autor článku: redakce