30.09.2020 10:19

Praha vypsala tendr na rekonstrukci divadla Spirála

Pražský magistrát vypsal tendr na rekonstrukci nyní prázdného divadla Spirála na Výstavišti. Odhadovaná hodnota zakázky je 167,4 milionu korun bez DPH a zahrnuje dvě části, první na stavební práce a druhou na osazení divadelní technikou. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Divadlo chátrá od povodní v roce 2002.

Stavební práce mají vyjít na 127,4 milionu korun bez daně, zbytek bude stát technika. Podle dřívějších informací má v divadle vzniknout multifunkční sál pro konání hudebních a divadelních představení, stejně jako konferencí a dalších společenských akcí. Při rekonstrukci má v budově, jejíž nynější podoba je z roku 1991, vzniknout druhý sál v suterénu.

Městská firma Výstaviště Praha, která má areál ve správě, plánuje rekonstruovat také Křižíkovy pavilony, v jednom z nich již práce začaly. Magistrát rovněž před časem vypsal veřejnou zakázku s předpokládanou hodnotou téměř dvě miliardy korun na dostavbu levého křídla a rekonstrukci Průmyslového paláce, který před více než deseti lety vyhořel.

Loni město do areálu investovalo více než 130 milionů korun. Ve spodní části vznikla nová sportoviště a areál se propojil se Stromovkou. Otevřely se také opravené restaurace, vznikl gastropavilon a byla dokončena první část oprav Křižíkovy fontány.

Autor článku: ČTK: psc, mha