15.07.2020 10:28

Právě probíhá online studentský festival networku ITI/UNESCO, který sdružuje vysoké školy scénických umění celého světa

Letošní druhý ročník festivalu nese název “Theatre in and Beyond the Time of COVID-19” a jeho součástí jsou plné verze nebo ukázky ze studentských inscenací, konference a rozhovory s tvůrci. Program je titulkován do angličtiny nebo probíhá v anglickém jazyce. Představení a další doprovodné programy lze sledovat v různých časech od 13. do 19. července.

Na virtuálním jevišti letošního ročníku festivalu účinkují tyto vysoké školy: Scuola di Teatro Luca Ronconi del Piccolo Teatro di Milano – Teatro d’Europa / Itálie, LASALLE College of the Arts / Singapur, Instituto Universitario de la Danza Alicia Alonso – Universidad Rey Juan Carlos / Španělsko, Islamic Azad University of Shiraz / Irán, Ecole Supérieure de Théâtre Jean-Pierre Guingané / Burkina Faso, Cheongju University / Jižní Korea, Universidad Antonio Nariño, miembros de la RET de Escuelas de Teatro de Colombia – RET / Kolumbie a Kyiv National I.K. Karpenko-Kary University of Theatre, Cinema and Television / Ukrajina.

ITI/UNESCO Network for Higher Education in the Performing Arts v současnosti sdružuje 56 univerzit. Mezi členy patří vzdělávací a výzkumné instituce. Jeho iniciátorem je mezinárodní nevládní divadelní organizace ITI (International Theatre Institute).

Festivalová brožura je ke dostupná zde.

Další informace o ITI/UNESCO Network for Higher Education in the Performing Arts najdete zde

Autor článku: IDU

Právě probíhá online studentský festival networku ITI/UNESCO, který sdružuje vysoké školy scénických umění celého světa

Zahraniční divadlo

21.01.2021

Festival Nová dráma/New Drama 2021 sa uskutoční na jeseň 2021

Z dôvodu súčasnej bezpečnostnej a epidemiologickej situácie sa rozhodol organizátor festivalu Nová dráma/New Drama, Divadelný ústav, presunúť termín konania festivalu z mája 2021 na 11. až 16. októbra 2021. Festival sa bude konať v Bratislave a ak to situácia dovolí, v hlavnom programe predstaví najzaujímavejšie inscenácie súčasnej drámy na Slovensku z posledných dvoch výberových období.

20.01.2021

Vídeňská státní opera se kvůli protiepidemickým opatřením otevře jako muzeum

Vídeňská státní opera se v únoru opět otevře, ovšem kvůli protiepidemickým opatřením jako muzeum. Vedení slavného operního domu tak reaguje na víkendové rozhodnutí rakouské vlády o prodloužení plošné uzávěry.

17.01.2021

Opera NdB představí janáčkovské produkce na prestižním Hong Kong Arts Festival 2021

Po velmi úspěšném hostování na 45. ročníku prestižního mezinárodního Hong Kong Arts Festival s inscenací Janáčkovy Věci Makropulos v roce 2017 se brněnský operní soubor vrací na hongkongské festivalové pódium. Vzhledem k pandemické situaci se vedení festivalu rozhodlo pro účast zahraničních souborů v on-line formě prostřednictvím záznamů i live streamů. Původně plánované uvedení inscenace opery Bohuslava Martinů Řecké pašije tak vystřídají dva záznamy brněnských janáčkovských inscenací, které vznikly ve spolupráci s Českou televizí – Její pastorkyňa a Příhody lišky Bystroušky.