22.11.2018 12:59

Pražské Divadlo Kalich otevře letní scénu pod žižkovskou věží

Divadlo Kalich otevře svou letní scénu v prostorách pod žižkovskou televizní věží v Mahlerových sadech v Praze 3. Program s názvem Hvězdné léto pod žižkovskou věží zahájí 23. června koncert písničkáře Tomáše Kluse. O den později uvede Divadlo Kalich premiéru komedie uznávaného kanadského autora Norma Fostera Láska v přímém přenosu s Petrem Čtvrtníčkem, Kristýnou Frejovou a Davidem Suchařípou v hlavních rolích. Novináře o tom dnes informoval producent Michal Kocourek.

Program prvního ročníku Hvězdného léta pod žižkovskou věží se bude opírat o repertoár pořádajícího divadla a jeho spřátelených scén. Vedle Lásky v přímém přenosu Divadla Kalich Hvězdné léto nabídne mimo jiné inscenace Čas pod psa (Divadlo v Rytířské), Vzpoura nevěst (Divadlo Palace), Plnou parou (Divadlo Palace), Lady Oscar (Divadlo Kalich) nebo Šťastný vyvolený (Divadlo Verze). Na letní scéně se představí například Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Jana Paulová, David Matásek, Linda Rybová a další.

„Nemám za sebou moc představení na letních scénách pod širým nebem, a tak se na to těším," řekla ČTK Iva Janžurová, která se objeví v komedii Sbohem, zůstávám. „Projekt vypadá krásně a zastřešení je luxusní, protože by se také mohlo stát, že přijde deštivých čtrnáct dní. Budeme hrát věci, které máme vyzkoušené z kamenného divadla," dodala.

Poslední představení prvního ročníku Hvězdného léta je naplánováno na 2. září. Letní scéna Divadla Kalich věnuje částku deset korun z každé zakoupené vstupenky ve prospěch spolku Dobrý skutek, který podporuje lidi, kteří se ocitli ve složité životní situaci.

Scénu vybuduje producentská společnost Hamlet Production ve spolupráci se společností Tower Park Praha. Náklady činí deset milionů korun. Usazení hlediště v zapuštěném prostoru pod věží divákům podle organizátorů zaručí výbornou akustiku a dobrý výhled na jeviště. Letní scéna bude mít systém rychlého zastřešení, které během hodiny skryje pod střechu celé hlediště o kapacitě bezmála 600 míst. Společně se vstupenkami na přestavení si bude možné zakoupit také zlevněné vstupenky do observatoře věže.

Divadelní přehlídky pod širým nebem jsou každoročně součástí kulturní nabídky v Praze. Největší a nejstarší akcí jsou Letní shakespearovské slavnosti. Letní scéna Vyšehrad je zase součástí Metropolitního léta hereckých osobností Studia Dva. Publikum si zvyklo v létě navštěvovat i letní scénu Divadla Ungelt na Novém Světě pod Loretou.

www.hvezdneleto.cz

Autor článku: ČTK: jir, snm

Pražské Divadlo Kalich otevře letní scénu pod žižkovskou věží

Festivaly

12.02.2019

Bazaar Festival 2019 uvede provokativní umělce z Německa, Bulharska i Libanonu

Pátý ročník pražského divadelního a tanečního festivalu Bazaar se uskuteční od 14. do 18. března 2019 v Praze. Uvede výrazná představení a ukázky z chystaných inscenací ze střední a východní Evropy, které letos poprvé doplní také umělci z Blízkého východu. Festival zahájí inscenace Grace mezinárodně uznávaného souboru Hodworks výrazné evropské choreografky Adrienn Hód.

11.02.2019

Festival Spectaculare 2019 rozšiřuje divadelní program

Uhrančivý taneční duet Rafales slavnostně zahájí šestý ročník festivalu Spectaculare v prostorách divadla Komedie. Ve čtvrtek 14. února, v den svátku zamilovaných, prozkoumá soubor RADAR pod vedením francouzského choreografa Benjamina Bertranda souhru a rytmus dvou těl ve vibracích zvukových vln. Bulharský umělec Stanislav Genadiev představí ve čtvrtek 7. března v Kasárnách Karlín instalaci geometrických světelných linii Synchronicity.

11.02.2019

Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER již zná jména divadelních škol pro letošní 29. ročník

Na Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se se svými inscenacemi přihlásilo celkem 45 škol z celého světa. O tom, kdo ze zájemců se zúčastní festivalu, rozhodovala výběrová komise. Nakonec se rozhodla pro dvanáct vybraných škol a jejich představení. Návštěvníci festivalu se mohou ve dnech 2. -6. dubna 2019 těšit např. na inscenace z Lotyšska, Bosny a Hercegoviny, Filipín, Ruska nebo na každoroční Polsko, Slovensko a samozřejmě Českou republiku.