22.11.2018 12:59

Pražské Divadlo Kalich otevře letní scénu pod žižkovskou věží

Divadlo Kalich otevře svou letní scénu v prostorách pod žižkovskou televizní věží v Mahlerových sadech v Praze 3. Program s názvem Hvězdné léto pod žižkovskou věží zahájí 23. června koncert písničkáře Tomáše Kluse. O den později uvede Divadlo Kalich premiéru komedie uznávaného kanadského autora Norma Fostera Láska v přímém přenosu s Petrem Čtvrtníčkem, Kristýnou Frejovou a Davidem Suchařípou v hlavních rolích. Novináře o tom dnes informoval producent Michal Kocourek.

Program prvního ročníku Hvězdného léta pod žižkovskou věží se bude opírat o repertoár pořádajícího divadla a jeho spřátelených scén. Vedle Lásky v přímém přenosu Divadla Kalich Hvězdné léto nabídne mimo jiné inscenace Čas pod psa (Divadlo v Rytířské), Vzpoura nevěst (Divadlo Palace), Plnou parou (Divadlo Palace), Lady Oscar (Divadlo Kalich) nebo Šťastný vyvolený (Divadlo Verze). Na letní scéně se představí například Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Jana Paulová, David Matásek, Linda Rybová a další.

„Nemám za sebou moc představení na letních scénách pod širým nebem, a tak se na to těším," řekla ČTK Iva Janžurová, která se objeví v komedii Sbohem, zůstávám. „Projekt vypadá krásně a zastřešení je luxusní, protože by se také mohlo stát, že přijde deštivých čtrnáct dní. Budeme hrát věci, které máme vyzkoušené z kamenného divadla," dodala.

Poslední představení prvního ročníku Hvězdného léta je naplánováno na 2. září. Letní scéna Divadla Kalich věnuje částku deset korun z každé zakoupené vstupenky ve prospěch spolku Dobrý skutek, který podporuje lidi, kteří se ocitli ve složité životní situaci.

Scénu vybuduje producentská společnost Hamlet Production ve spolupráci se společností Tower Park Praha. Náklady činí deset milionů korun. Usazení hlediště v zapuštěném prostoru pod věží divákům podle organizátorů zaručí výbornou akustiku a dobrý výhled na jeviště. Letní scéna bude mít systém rychlého zastřešení, které během hodiny skryje pod střechu celé hlediště o kapacitě bezmála 600 míst. Společně se vstupenkami na přestavení si bude možné zakoupit také zlevněné vstupenky do observatoře věže.

Divadelní přehlídky pod širým nebem jsou každoročně součástí kulturní nabídky v Praze. Největší a nejstarší akcí jsou Letní shakespearovské slavnosti. Letní scéna Vyšehrad je zase součástí Metropolitního léta hereckých osobností Studia Dva. Publikum si zvyklo v létě navštěvovat i letní scénu Divadla Ungelt na Novém Světě pod Loretou.

www.hvezdneleto.cz

Autor článku: ČTK: jir, snm

Pražské Divadlo Kalich otevře letní scénu pod žižkovskou věží

Festivaly

16.04.2019

Letní scéna Divadla Bolka Polívky bude kromě Brna také v Mikulově a Slavkově

Divadlo Bolka Polívky připravuje již počtvrté svou Letní scénu. Poprvé se však představení pod širým nebem budou postupně odehrávat hned na třech atraktivních lokalitách. Od 10. do 13. července budou mít diváci možnost zhlédnout inscenace z produkce Divadla Bolka Polívky v amfiteátru v Mikulově, od 22. července do 3. srpna na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea v Brně a od 6. do 8. srpna se Letní scéna přesune na nádvoří zámku do Slavkova u Brna.

15.04.2019

Divadelní festival Kopřiva 2019

Konec dubna pravidelně patří přehlídce netradičních divadel KOPŘIVA. Letos se odehraje již 33. ročník. Od 26. do 27. dubna 2019 se s neobyčejnými zážitky setkáte na dvou místech, v Katolickém domě a v Kulturním domě Kopřivnice. Na své si přijdou všechny generace diváků. A především ti, kteří od divadelních představení očekávají témata k zamyšlení, aktuální reflexi i chytrý humor.

12.04.2019

V Praze se bude konat třetí ročník festivalu Arena

Nový cirkus a divadlo opět zavítají za pomoci Divadla Bratří Formanů na smíchovskou náplavku v Praze. Na třetí ročník festivalu Arena dorazí zahraniční soubory Cirque Trottola, Circo Ronaldo nebo Atelier Lefeuvre&André. Vystoupí i mladí čeští umělci – studenti divadla z Akademie múzických umění v Praze i z dalších uměleckých škol.