22.11.2018 12:59

Pražské Divadlo Kalich otevře letní scénu pod žižkovskou věží

Divadlo Kalich otevře svou letní scénu v prostorách pod žižkovskou televizní věží v Mahlerových sadech v Praze 3. Program s názvem Hvězdné léto pod žižkovskou věží zahájí 23. června koncert písničkáře Tomáše Kluse. O den později uvede Divadlo Kalich premiéru komedie uznávaného kanadského autora Norma Fostera Láska v přímém přenosu s Petrem Čtvrtníčkem, Kristýnou Frejovou a Davidem Suchařípou v hlavních rolích. Novináře o tom dnes informoval producent Michal Kocourek.

Program prvního ročníku Hvězdného léta pod žižkovskou věží se bude opírat o repertoár pořádajícího divadla a jeho spřátelených scén. Vedle Lásky v přímém přenosu Divadla Kalich Hvězdné léto nabídne mimo jiné inscenace Čas pod psa (Divadlo v Rytířské), Vzpoura nevěst (Divadlo Palace), Plnou parou (Divadlo Palace), Lady Oscar (Divadlo Kalich) nebo Šťastný vyvolený (Divadlo Verze). Na letní scéně se představí například Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Jana Paulová, David Matásek, Linda Rybová a další.

„Nemám za sebou moc představení na letních scénách pod širým nebem, a tak se na to těším," řekla ČTK Iva Janžurová, která se objeví v komedii Sbohem, zůstávám. „Projekt vypadá krásně a zastřešení je luxusní, protože by se také mohlo stát, že přijde deštivých čtrnáct dní. Budeme hrát věci, které máme vyzkoušené z kamenného divadla," dodala.

Poslední představení prvního ročníku Hvězdného léta je naplánováno na 2. září. Letní scéna Divadla Kalich věnuje částku deset korun z každé zakoupené vstupenky ve prospěch spolku Dobrý skutek, který podporuje lidi, kteří se ocitli ve složité životní situaci.

Scénu vybuduje producentská společnost Hamlet Production ve spolupráci se společností Tower Park Praha. Náklady činí deset milionů korun. Usazení hlediště v zapuštěném prostoru pod věží divákům podle organizátorů zaručí výbornou akustiku a dobrý výhled na jeviště. Letní scéna bude mít systém rychlého zastřešení, které během hodiny skryje pod střechu celé hlediště o kapacitě bezmála 600 míst. Společně se vstupenkami na přestavení si bude možné zakoupit také zlevněné vstupenky do observatoře věže.

Divadelní přehlídky pod širým nebem jsou každoročně součástí kulturní nabídky v Praze. Největší a nejstarší akcí jsou Letní shakespearovské slavnosti. Letní scéna Vyšehrad je zase součástí Metropolitního léta hereckých osobností Studia Dva. Publikum si zvyklo v létě navštěvovat i letní scénu Divadla Ungelt na Novém Světě pod Loretou.

www.hvezdneleto.cz

Autor článku: ČTK: jir, snm

Pražské Divadlo Kalich otevře letní scénu pod žižkovskou věží

Festivaly

10.12.2018

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se uskuteční ve dnech 2. – 6. dubna 2019

Změnou pro nadcházející ročník je především obměna ředitele festivalu. Po dlouhých osmadvacet let byl ředitelem prof. Mgr. Petr Oslzlý. Nyní se této role chopil ředitel Slováckého divadla Uherské Hradiště a vedoucí Ateliéru muzikálového herectví na JAMU, doc. MgA. Michal Zetel, PhD.  Ambasadorem a tedy tváří nadcházejícího ročníku festivalu bude herec, mim, dramatik a především absolvent Divadelní fakulty JAMU, Boleslav Polívka.

07.12.2018

Příští ročník festivalu Tanec Praha zahájí korejská choreografka Eun-Me Ahn

Příští ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha zahájí korejská choreografka Eun-Me Ahn. Svoji tvorbu představila tuzemskému publiku už letos, kdy v Praze několikrát vystoupila s profesionálními i amatérskými tanečníky svého projektu Dancing Grandmothers. Ve dnech 3. až 5. června 2019 zahájí 31. ročník festivalu s dílem Let Me Change Your Name. Festival potrvá do 24. června kromě Prahy zavítá do dalších 20 měst a obcí ČR.

06.12.2018

Na Spectaculo Interesse 2019 se přihlásilo přes 130 zahraničních souborů

Přes 130 zahraničních souborů z celého světa projevilo zájem o účast na 13. ročníku mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse v Ostravě. Uskuteční se na přelomu září a října 2019. Příznivci festivalu se mohou těšit třeba na vídeňský Vegetable Orchestra nebo performanci Divadla bratří Formanů, která je zavede na Divoký západ.