23.06.2011 13:41

Pražské Quadriennale končí v neděli, o víkendu nabídne návštěvníkům bohatý program

Labyrint obřích kostek na Piazzettě Národního divadla, divadelní představení a jedinečné instalace v ulicích centra Prahy, zábavný a kreativní program pro děti a hlavně pestrobarevná mozaika umění z celého světa na výstavě ve Veletržním paláci Národní galerie. To a ještě mnohem více je možné navštívit během posledních dní mezinárodní přehlídky Pražského Quadriennale, které trvá už jen do neděle 26. června. Mraveniště vytvořené ve Veletržním paláci reprezentanty více než šesti desítek zemí nabízí jak artefakty s vůní exotických dálek, rituály a představení či interaktivní instalace, tak důmyslné expozice vyžívající nejmodernější technologie. Co země, to odlišný přístup k přiblížení nejaktuálnějšího dění v oblasti divadla v mnoha jeho podobách. Veletržní palác nabízí dále vedle programu pro děti i nepřehlédnutelnou výstavu kostýmů vytvořených z netradičních materiálů. Kostky na Piazzettě Národního divadla doslova pohltí návštěvníky v bludišti divadla, tance i výtvarného umění.

Na Pražské Quadriennale je možné zakoupit jednodenní či dvoudenní vstupenky. Výstava ve Veletržním paláci a Pražské křižovatce, kde je umístěna Architektonická sekce, jsou otevřeny vždy od 10.00 do 20.00 hodin. Boxy na Piazzettě jsou otevřeny každý den od 11.00 do 19.00 hodin. Více informací na www.pq.cz.

V sobotu na Jungmannově náměstí vyroste odpoledne performativní umělecká instalace The Whale, inspirovaná bílou velrybou. Navečer se na stejném místě odehraje divadelní kus Woyczek. založený na skladbách slavného amerického písničkáře Toma Waitse. Večer na Piazzettě představí malíř Josef Bolf svou Budoucnost. Destrukce v projektovém skladu je podle jeho projektu metaforou možné budoucnosti. Návštěvníci se také mohou těšit na setkání se slavným španělským režisérem Carlosem Padrisou z La Fura dels Baus.

V neděli v poledne na Jungmannově náměstí proběhne performance Pop-gun o strachu, který ovlivňuje lidi a faktu, že jej lze snadno zneužít k udržení kontroly nad společností. Expozice jednotlivých zemí navíc připravují ve Veletržním paláci na poslední den PQ speciální akce. Na Piazzettě pak večer letošní program ukončí performance Jana Lepšíka a Egona Tobiáše Octobriana Versus Gagarin.

Autor článku: Silvie Marková

Pražské Quadriennale končí v neděli, o víkendu nabídne návštěvníkům bohatý program