26.05.2023 08:29

Pražský divadelní festival německého jazyka 2023 – open call pro studující a absolventy/ky

Po velkém ohlasu v loňském roce vyhlašuje Pražský divadelní festival německého jazyka již podruhé otevřenou výzvu. Zajímavým a originálním projektům studentů a studentek německojazyčných divadelních škol nebo jejich čerstvých absolventů a absolventek nabízíme pražské jeviště a odpovídající podporu jejich práce.

Výzva je určena začínajícím a nastupujícím generacím zahraničních divadelníků a divadelnic. Očekáváme kvalitní divadelní projekty, které jsou výjimečné dramaturgií, režijní a scénografickou koncepcí či hereckými výkony.

PDFNJ poskytne vybraným inscenacím: zázemí divadla, zařazení inscenace do hlavního programu festivalu a finanční krytí na realizaci reprízy v jednom z pražských divadel předběžně v období od 15. 11. do 10. 12. 2023.

Chcete-li se ucházet o účast, prosíme o zaslání záznamu inscenace (v celé délce), techrideru, propagačního textu a režijní knihy nejpozději do 31. 5. 2023 na opencall@theater.cz. Výzva je nenároková, přihlášený projekt podléhá dramaturgickému výběru PDFNJ.

Těšíme se na spolupráci!

Petr Štědroň
ředitel festivalu, dramaturg

VÍCE INFORMACÍ

 

Autor článku: převzato z: https://www.theater.cz/opencall/