10.11.2021 08:17

Představení Magická Fontána na Výstavišti v Holešovicích vstupuje do druhé sezóny

Magická fontána se rozzáří ve druhé sezóně – nenechte si to ujít!

Nečekaná překvapení plná ohně, vody a světel legendární Křižíkovy fontány, ale také příběh z naší historie, který ukazuje život českého vynálezce Františka Křižíka – to vše v ojedinělé živelné show, která vstupuje do své druhé sezóny. Unikátní představení, které shlédlo v roce 2021 bezmála 6000 lidí se posouvá i s řadou novinek a vylepšení do roku 2022. Pohádkové zázraky, dobové vynálezy, ohňové efekty a tanečníci ve světelných oblecích budoucnosti se znovu objeví v kulisách legendární Magické fontány.

Přidáváme efekty, vylepšujeme výpravu a chystáme překvapení.

Velkolepé představení pod širým nebem kombinuje taneční a novocirkusové umění i moderní technologické efekty s vodním dílem českého vynálezce Františka Křižíka. Živelná kombinace ohně, světla a vody spolu s elektrizujícími výkony světelných a ohňových tanečníků za doprovodu živé hudby bude k vidění od června do srpna 2022. Chybět nebude přehlídka jevištních prvků a speciálních efektů během jednoho večera, Teslův transformátor hrající živou hudbu milionem elektrických výbojů, akční show s futuristickými prvky propojená interaktivní projekcí do vodních stěn vyprávějící příběh inspirovaný životem českého velikána. Atmosféra diváky vtáhne do děje, při kterém pocítí ničivou sílu pradávného elementu ohně i životodárnou energii elektřiny a světla. Představení Magická Fontána vrací Křižíkovu fontánu zpět do kulturního dění s ambicí zapsat se mezi přední světová představení.

Vydejte se s námi na cestu časem, poznejte příběh počátků lidstva a buďte svědky souboje ohně s elektřinou, ovlivňující samotný vznik Magické fontány.

Představení se hraje za každého počasí, hlediště je zastřešené.

www.magickafontana.cz

Autor článku: Milan Lukavec

Představení Magická Fontána na Výstavišti v Holešovicích vstupuje do druhé sezóny

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.