28.05.2021 11:24

Představení Na konci dráhy dnes zahájí digitální přehlídku divadel Prague Fringe

Představení Na konci dráhy, jehož autorem je Thom Jordan z Marlow Production, dnes zahájí digitální přehlídku divadel Prague Fringe. Festival nabídne 15 představení z nabídky více než pěti desítek divadelních představení z celého světa, které vybrala nezávislá porota. Představení budou on-line k dispozici ke zhlédnutí od dnešních 18:00 do půlnoci 5. června. Kompletní program je na www.fringe.cz.

Všechny inscenace jsou buď neverbální, nebo v angličtině, popřípadě v češtině s anglickými titulky. Přístup k nim nebude omezený, ale organizátoři diváky požádali, aby si zakoupili vstupenku Prague Fringe Prologue Access Pass, a umělce tak podpořili. Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek bude rozdělen rovnoměrně mezi všechna představení.

Prague Fringe Festival v tomto roce staví 20 let své existence. Největší český festival anglického divadla se loni v listopadu uskutečnil v jiné podobě, než bylo každoročně zvykem. Podobně jako mnoho dalších kulturních akcí dostal v době pandemie koronaviru on-line podobu a namísto toho, aby se do Prahy sjeli divadelníci z celého světa, festival představil to nejlepší z českého divadla světu. Přehlídka dostala název Prague Fringe Reimagined.

Za běžných okolností je Prague Fringe událostí, během níž se vždy v květnu na devět dní do Prahy sjedou divadelní spolky, odborníci i diváci z mnoha zemí. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru pořadatelé zrušili loni festival v tradičním jarním termínu a uskutečnili krátkou on-line verzi s tím, že festival uspořádají na podzim v náhradním termínu. Kvůli druhé vlně pandemie se ale rozhodli udělat jinou událost.

Prague Fringe 2021: Fringe 2021

Autor článku: ČTK: jir, snm; foto: převzato z www.praguefringe.com/