17.08.2005 00:00

Představení Nickname má za sebou mezinárodní premiéru

Divadlo Archa a režijní tandem Skutr se úspěšně představil na festivalu BELEF v Bělehradě.

Festival BELEF (Beogradski letni festival) má patnáctiletou tradici v hledání nových tendencí ve světovém divadle, hudbě a výtvarném umění. V konkurenci se starším a tradičnějším festivalem BITEF vsadil na novátorské přístupy k divadlu i divákům.

Logicky pak kurátorka festivalu Anja Suša oslovila k hostování i jedno z technologicky i tématicky nejprogresivnějších představení uplynulé sezóny v českém divadle - představení Nickname režijního tandemu SKUTR.

Na speciální tiskové konferenci k představení nejprve pražští tvůrci překvapili všechny přítomné svým nízkým věkem. Představení se pak odehrálo 13. srpna ve vyprodané Malé scéně Národního divadla v Bělehradě. Nadšení diváci dvakrát aplaudovali na otevřené scéně a po představení děkovali hercům tak, jak to ani temperamentní Srbové běžně nedělají.

Mezi diváky představení byl i velvyslanec České republiky v Bělehradě, Jeho Excelence pan Ivan Jestřáb. Bělehradská ambasáda se podílela na podpoře hostování Divadla Archa na festivalu BELEF.

Divadlo Archa tak úspěšně pokračuje v letní prezentaci českého divadla v zahraničí. Kromě hostování inscenace Chat - Nebezpečně snadné známosti v Tokiu a bělehradského vystoupení s inscenací Nickname se na konci září představí Nickname ještě na festivalu SIRENOS v litevském Vilniusu.

Zdroj: Tomáš Vodňanský, Divadlo Archa

Autor článku: redakce