04.07.2022 08:28

Představení Trojánky (r. Jakub Čermák) chce zapojit ukrajinské herečky – podpořte projekt i vy!

Stejně jako Trójanky, které v trójské válce ztratily otce, manžely, bratry a syny a na úplném dně se dokázaly vzepřít a s útrpností nést břímě svého tragického osudu dál, chceme i my ukázat paralelu s ukrajinskými ženami, které jsou v podobně nelehké situaci.

A díky našemu projektu dát příležitost herečkám, které ztratily zázemí svého domova a zaměstnání, aby mohly vykonávat svou profesi.

Aby projekt Trojánky v režii Jakuba Čermáka mohl vzniknout, potřebovali bychom 300 000 Kč, nicméně budeme vděčni za jakoukoli částku, která by byla ve Vašich možnostech a pomohla konkrétním ukrajinským ženám se ponořit do práce, kterou milují a v České republice ji vykonávat nemohou.

Představení se bude intenzivně zkoušet v průběhu srpna 2022 a premiéra je naplánována na září 2022. Inscenace bude uvedena v Praze, v Olomouci (koproducentem je Muzeum umění Olomouc) a bude zařazena do programu festivalu Flausen+ v Saské Kamenici v Německu. O spolupráci nyní jednáme s mezinárodním festivalem Divadlo v Plzni a s festivalem Divadelní svět Brno.

Jakub Čermák je velmi talentovaný a prestižními cenami ověnčený režisér a autor divadelních her, který mj. umělecky glosuje dění současného světa. Nedávno např. odpremiéroval hru Očistec si zaslouží každý, ve které se vtipně zamýšlí nad tím, zda lze vykonávat prezidentskou funkci z jednotky intenzivní péče a je autorem a režisérem tří uměleckých děl Finis coronat opus, Memento (MOR) a Osudy dobrého vojáka Švejka za světové pandemie, kde vykresluje situaci a dopady nemoci covid-19. A dlouhodobě se věnuje také ženské tématice např. v bravurně zpracované rozhlasové hře Lidické ženy nebo imerzivním projektu Happyend v hotelu Chatteau Switzerland, kterou vytvořil se 40 umělkyněmi a performerkami. Více o jeho práci se můžete dozvědět v uměleckém profilu v příloze.

Kontakt: Lenka Juříková, ambasadorka uměleckého gangu Depresivní děti touží po penězích, 736 118 067, ljurikova@email.cz

http://depresivnideti.eu/

Autor článku: https://www.culturenet.cz/