06.04.2022 10:40

Přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka 2022 nabídne vystoupení sedmi souborů

Moravskoslezská přehlídku dětského divadla Ostravská Lokálka 2022 nabídne vystoupení sedmi souborů. Soutěžní festival se uskuteční 8. a 9. dubna v ostravském Divadle loutek. Samotná vystoupení dětských divadelních souborů doplní workshopy pro dětské účastníky i pedagogy. Vítězové vystoupí na celostátní přehlídce Dětská scéna ve Svitavách. Rozhodovat o nich bude pětičlenná odborná porota. ČTK to dnes řekla mluvčí divadla Klára Šebestová.

Na Ostravskou lokálku přijede sedm souborů z různých částí kraje – z Ostravy, Třince, Frýdlantu nad Ostravicí, Opavy i Českého Těšína. Děti z českotěšínského souboru zahrají v polštině.

„Nejlepší soubor bude odbornou porotou nominován na celostátní Dětskou scénu do Svitav, další dva soubory mohou být na přehlídku doporučeny. O tomto postupu bude rozhodovat pětičlenná odborná porota v čele s pedagožkou dramatické výchovy na Ostravské univerzitě Hanou Cisovskou," doplnila za pořadatele Hana Volkmerová.

https://www.dlo-ostrava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, kš

Přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka 2022 nabídne vystoupení sedmi souborů

Amatérské divadlo

21.03.2023

V Třebíči se v sobotu uskuteční 55. ročník přehlídky Loutkářské jaro

V Třebíči se v sobotu uskuteční 55. ročník Loutkářského jara. Nabídne šest loutkových představení určených především pro nejmenší děti. Pětice zúčastněných souborů se bude ucházet o možnost zúčastnit se Loutkářské Chrudimi.

21.03.2023

Festival PLÁCEK: divadelní platforma pro tvorbu, vzdělávání a komunitu studentů středních škol v Brně

V Brně se v dubnu opět otevře pole pro komunitu studentů středních divadelních škol Festival PLÁCEK (Brno 20. 3. 2023) Už druhým rokem se Brně v jarním čase otevírá prostor Festivalu PLÁCEK, jako divadelní platformy pro tvorbu, vzdělávání a komunitu studentů středních škol, letos s titulem Plácek.23 a tématem spawn jímž se tvůrci festivalu snaží zaměřit na enviromentální cítění, ve vztahu člověk (tvůrce) x prostor, jakožto místo které nás obklopuje, spoluutváří tak jako my utváříme jej.

15.03.2023

Jen do konce března je možné podávat přihlášky do dalšího ročníku stipendijní Akademie MenART pro mladé talenty

Akademie MenART již po šesté nabízí talentovaným žákům a studentům uměleckých škol a jejich pedagogům možnost spolupracovat s předními osobnostmi české umělecké scény. Přihlášky pro nadcházející školní rok je možné podávat jen do 31. března. Program je pro žáky i jejich pedagogy zdarma na základě uděleného stipendia. V novém ročníku se do programu zapojilo šestnáct předních umělců z oblasti klasické hudby i hudby jiných žánrů, tanečního, divadelního
a výtvarného oboru, kteří budou po celý školní rok pracovat se studenty a jejich pedagogy.