06.04.2022 10:40

Přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka 2022 nabídne vystoupení sedmi souborů

Moravskoslezská přehlídku dětského divadla Ostravská Lokálka 2022 nabídne vystoupení sedmi souborů. Soutěžní festival se uskuteční 8. a 9. dubna v ostravském Divadle loutek. Samotná vystoupení dětských divadelních souborů doplní workshopy pro dětské účastníky i pedagogy. Vítězové vystoupí na celostátní přehlídce Dětská scéna ve Svitavách. Rozhodovat o nich bude pětičlenná odborná porota. ČTK to dnes řekla mluvčí divadla Klára Šebestová.

Na Ostravskou lokálku přijede sedm souborů z různých částí kraje – z Ostravy, Třince, Frýdlantu nad Ostravicí, Opavy i Českého Těšína. Děti z českotěšínského souboru zahrají v polštině.

„Nejlepší soubor bude odbornou porotou nominován na celostátní Dětskou scénu do Svitav, další dva soubory mohou být na přehlídku doporučeny. O tomto postupu bude rozhodovat pětičlenná odborná porota v čele s pedagožkou dramatické výchovy na Ostravské univerzitě Hanou Cisovskou," doplnila za pořadatele Hana Volkmerová.

https://www.dlo-ostrava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, kš

Přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka 2022 nabídne vystoupení sedmi souborů

Amatérské divadlo

20.05.2022

V neděli začíná celostátní festival ZUŠ Open, zapojí se přes 400 základních uměleckých škol

Bohatý a zdarma přístupný program nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení a výstav v podání nejmladších umělců z více než 400 základních uměleckých škol z celé republiky nabídne od neděle 22. května do neděle 29. května festival ZUŠ Open. Po celé republice uměním ožijí parky, náměstí, kostely a celá řada dalších veřejných míst, kde žáci ZUŠ představí to nejlepší ze své tvorby.

10.05.2022

Jubilejní 50. ročník festivalu Divadlo v přírodě

Nejstarší divadelní festival ochotnického divadla pod širým nebem se letos představí již po padesáté. Po dvou letech vyčkávání a překládání se letos konečně dočkáme jubilejního ročníku. Festival Divadlo v přírodě se uskuteční v termínu 12. 5. – 26. 6. 2022.

10.05.2022

Divadelní MUNIfest

Divadelní MUNIfest je jednodenní festival Masarykovy univerzity konající se 12. 5. 2022 na nádvoří filozofické fakulty, který představí vystoupení celkem šesti studentských spolků. Účastnit se bude Filosofické divadlo, které má mnohaletou tradici zpřístupňování filozofických témat nefilozofickému publiku skrze autorskou divadelní tvorbu. Dále Divadelní spolek SveTr (Svenska teatern) z Ústavu germanistiky, nordistiky a nederlandistiky FF MU, který dá zažít krásu švédštiny vyslovované na divadelních prknech (samozřejmě s titulky!).