13.09.2011 12:46

Přehlídka Divadla jednoho herce bude ve znamení hledání identity

Přehlídka Divadlo jednoho herce, kterou už po šestnácté pořádá Západočeské divadlo v Chebu, letos ve 14 představeních ukáže nejrůznější formy monodramatu. Představeními se prolíná téma vlastní identity a hledání svého postavení ve světě. Přehlídka začne 29. září a  potrvá do 2. října, řekl dnes novinářům umělecký šéf chebského divadla Pavel Bartoš. 

"I  když při sestavování přehlídky nemáme předem jedno téma, vždy nakonec nějaké z  her vykrystalizuje. Letos je to hledání identity, zejména, když jsem nějakým způsobem vyloučen nebo jsem členem menšiny," popsal Bartoš.
Vedle představení českých divadel se letos v Chebu představí i divadla a herci z Německa, Polska nebo Slovenska.
V Chebu po delší době vystoupí například pražské Národní  divadlo s monodramatem autorky Milady Součkové Historický monolog, ve které se představí v roli prezidenta Emila Háchy Eva Salzmannová.
"Bude zde i spousta mladých performerů, kteří předvedou svá sóla. Namátkou Ivan Lupták z Divadla Letí, Radim Vizváry, vynikající mim, činoherec Petr Vaněk, z Polska to bude Agáta Kucińska, která bude vystupovat s velkým loutkami, z Německa Corrina Korth, která v parodické přednášce na pomezí multimediálního projektu vysvětlí, jakým způsobem je možné se nechat přeoperovat na psa a v čem jsou výhody," vybral některá z představení Bartoš.

Západočeské divadlo v Chebu se předvede vlastní inscenací Dokonale křehká cesta k růžovým poutům. Hra se týká fiktivní postavy televizního seriálu, která se chce dostat do reálného života. Hrát bude Petr Konáš, sám shodou okolností i představitel seriálových rolí.
Vedle budovy chebského  divadla se některá představení přehlídky odehrají i jinde, například ve studiu d, ve Františkánském kostele nebo kavárně Galerie výtvarného umění na náměstí.

Autor článku: ČTK: Pavel Peňás, ktp