24.05.2002 00:00

Přehlídka k ukončení činnosti Divadelního sdružení CD 94

V prvním červnovém týdnu tohoto roku, ukončuje přehlídkou svých inscenací činnost Divadelní sdružení CD 94.

Tento původně studentský spolek, založený čerstvými absolventy či studenty DAMU, působící v Divadle v Celetné, se za dobu svého života stal nejen plně profesionálním, ekonomicky samostatným divadlem, ale především si našel své publikum. A to jak v Praze, tak v rámci své hojné zájezdové činnosti v mnoha jiných městech Čech a Moravy. Soubor také uskutečnil několik zájezdů do zahraničí - do Španělska, Francie, Německa, Dánska, na Slovensko.

Za osm sezón svého života uvedlo CD 94 24 premiér. Některé z nich měly charakter experimentu, nebo chcete-li úletu a dočkaly se jen několika repríz či byly zároveň derniérami, jiné zůstaly na repertoáru mnoho let a počet jejich repríz byl vskutku úctyhodný (například - V zajetí filmu přes 150. repríz, Tři mušketýři přes 150. repríz, Cesta kolem světa přes 200. repríz).

Kromě pravidelného setkávání se s klasikou (Shakespeare, Lorca, Wilde, Machiavelli, Jonson, Moliére), CD 94 také uvádělo vlastní dramatizace prózy a zhusta se věnovalo původní dramatické tvorbě (J.Janků - Cesta kolem světa, J.Janků,P.Svojtka - V zajetí filmu, D.Hrbek, J.Janků, P.Svojtka - Narozen 28. října, D. a D. Hrbkovi - V síti, M.Lang - Hadí klubko).

Mezi výčet úspěchů divadelního sdružení CD 94 také patří , že se jeho členové několikrát objevili mezi navrženými na Talent roku v rámci udílení cen A. Radoka, a že Ivan Řezáč byl za roli Prospera v inscenaci Bouře nominován na cenu Thálie za rok 2000.

Červnová přehlídka je vlastně řadou derniér, je rozloučením se publikem, ale především je poděkováním divákům, sponzorům, všem bývalým členům, spolupracovníkům a vůbec všem příznivcům. Volně také navazuje na tradici festivalů , které od roku 95 do 99 Divadelní sdružení CD 94 v červnu pořádávalo.

Malé upozornění pro truchlící pozůstalé - část současných inscenací přejde pravděpodobně v lehce změněné podobě do repertoáru Švandova divadla na Smíchově, část do repertoáru nově založeného Divadelního sdružení CD 2002.

Program přehlídky - derniér inscenací :

sobota 1. června
19:30 V ZAJETÍ FILMU (J. Janků, P. Svojtka)
22:30 V SÍTI (D. a D. Hrbkovi)

neděle 2. června
19:30 JAK JE DŮLEŽITÉ MÍT FILIPA (O. Wilde)

pondělí 3. června
19:30 TŘI MUŠKETÝŘI (D. Hrbek, J. Janků)

úterý 4. června
19:30 DEN MATKY aneb Kdo nás zná, ten k nám nechodí (D.Storey)

středa 5. června
19:30 VOLPONE aneb Komedie plná chytráků (B. Jonson)

čtvrtek 6. června
19:30 TARTUFFE (Moliére)

pátek 7. června
19:30 BOUŘE (W. Shakespeare)

sobota 8. června
19:30 VELKÁ MELA aneb Francouzská kuchyně (P.A. Bréal)

neděle 9. června
19:30 HADÍ KLUBKO (M. Lang)

Autor článku: redakce