04.12.2014 13:46

Překladatelská dílna DILIA 2014 – Muzikálový večírek

Dovolujeme si Vás pozvat na večer ve společnosti tří nově přeložených světových muzikálů. Hudební zpracování divadelní klasiky, výjimečného životního osudu a skutečného kriminálního případu. Scénické skicy v provedení 2. ročníku Ateliéru muzikálového herectví DIFA JAMU.

13. prosince 2014 v 16:00 v Divadle na Orlí (Orlí 19, Brno)
PROGRAM

Stephen Dolginoff:
PŘÍBĚH VÁŠNĚ
překlad: Hana Nováková, tutor: Pavel Bár

Kdy se touha stává posedlostí a kam až je člověk schopen zajít? Příběh o vášni, touze a překračování hranic pro dva mladé herce.
Muzikál je založen na skutečné události z Chicaga roku 1924, kdy Nathan Leopold a Richard Loeb, studenti práv z bohatých rodin, zabili čtrnáctiletého chlapce. Mladíkům bylo v té době 18 a 19 let a jejich motivací byl pocit vzrušení z takového činu a snaha o dokonalý zločin.

Paul Graham Brown:
VELKÝ HOUDINI
překlad: Barbora Hančilová, tutor: Adam Novák

Co je pravda? A co iluze? Co je realita a co už ne? Život Velkého Houdiniho, iluzionisty a mistra riskantních úniků, vyprávěný hravou muzikálovou formou vám na tyto otázky asi neodpoví. Zato vám představí barvitý příběh cesty snaživého chlapce z chudé čtvrti ke slávě ...a to i té na nebesích. Muzikál o muži, který dokáže vyklouznout z jakýchkoli pout a pastí – ale neumí se vypořádat s poutem k matce a neprohlédne past, kterou na něj políčila svůdná kartářka.

Michael John LaChiusa:
BERNARDA ALBA
překlad: Helena Michková, tutor: Jan Šotkovský

Horké pláně jižního Španělska na počátku 20. století. Pět dospělých dcer žije v područí své přísné matky, jež se rozhodla, že osudy svých dětí bude určovat sama. Jenže s Bernardou Albou, paní celé domácnosti, se život nemazlil… A tak by se neměl mazlit ani s jejími dětmi, ať jsou, jaké jsou, a ať mají jakékoliv životní sny.

Délka trvání večera cca 1,5 hodiny.
Režijně dramaturgická koncepce večera: Divadlo na Orlí a pedagogové Ateliéru muzikálového herectví DIFA JAMU. Účinkují studenti 2. ročníku.

www.divadlonaorli.jamu.cz 


Autor článku: Helena Eliášová

Překladatelská dílna DILIA 2014 – Muzikálový večírek