20.02.2004 00:00

Premiéra hry P. Hartla v Disku

V neděli 29.února v 19.30 proběhne v divadelním studiu Disk v Karlově ulici premiéra hry Hovory o štěstí mezi čtyřma očima, kterou se studenty absolventského ročníku činoherního herectví nastudoval její autor, režisér Patrik Hartl.

Tato inscenace je v kontextu prezentace Divadelní fakulty specifická, protože představuje nový původní dramatický text, jehož autorem je navíc absolvent filmové, nikoliv divadelní režie AMU. Celý projekt vznikl výjimečně. Studentům byla totiž jejich pedagogy tentokrát dána možnost svobodného výběru hry i režiséra, se kterým zakončí své působení v DISKu. Podařilo se tak připravit zrod inscenace, aspirující na autentičtější generační výpověď studentů v jejich společné tvorbě. Samotná hra sestává ze tří groteskně vykloubených povídek o mladých lidech, kteří by chtěli být šťastní, ale vlastně neví, jak na to. Každý už si našel svého vytouženého životního partnera, ale prvotní bezstarostná zamilovanost už nestačí k výživě vztahu a je nutno o společné štěstí víc bojovat, pěstovat ho. Situace hry oscilují mezi krutostí a kýčem, banalitou a závažnou existenciální výpovědí, láskou a nenávistí. Všechno vysněné se zdá být na dosah ruky, ale zároveň to není zadarmo. Podobně jako pohovka Tomelilla, kterou lze v obchodním domě Ikea získat v rozkládací verzi za 25.990,- Kč. A to zdaleka není to jediné, po čem postavy hry touží.

Patrik Hartl: Hovory o štěstí mezi čtyřma očima
Absolventská inscenace IV. ročníku katedry činoherního divadla DAMU.

PREMIÉRA 29. ÚNORA 2004 V 19.30 V DIVADLE DISK

vedoucí ročníku: doc. PhDr. Daria Ullrichová, pedagogické vedení: Boris Rösner, Eva Salzmannová, Miloš Horanský, režie: Patrik Hartl j.h., scéna a kostýmy: Ĺubica Melcerová, hudba: David Kraus, hrají: Magdaléna Borová, Linda Burmeistrová, Zuzana Kajnarová, Zuzana Onufráková, Anna Remková, Veronika Týcová, Pavel Batěk, Jan Holík j.h., Miroslav Hrabě, Petr Rakušan produkce: Bohdana Kolenová, Jana Leščáková.

Vznik inscenace podpořila IKEA.
Divadlo DISK, Karlova 26, 116 65 Praha 1, tel./fax.:221 111 087, tel./zázn.: 221 111 086, e-mail: disk@divadlodisk.cz, www.divadlodisk.cz  

Autor článku: příspěvky veřejnosti