08.03.2004 00:00

Premiéra inscenace Letokruhy Divadla Continuo

Letokruhy

Premiéra Galerie NoD. Roxy 25.3 a 26.3. 2004 20.00 hod.

Na druhou polovinu března připravuje Divadlo Continuo premiéru nového autorského projektu s názvem Letokruhy. Na jeho přípravě se pod režijním vedením Pavla Štourače podílí francouzská herečka a akrobatka Seiline Vallée, absolventka školy J.Leccoquea v Paříži a dlouholetý člen Divadla Continuo Salvi Salvatore. Pozvání ke spolupráci přijal rovněž dramaturg Jan Vedral, hudba vzniká v autorské dílně Radka Pobořila, člena skupiny Čechomor, na scénografickém řešení inscenace se podílí Kristýna Patková a Helena Štouračová.

Letokruhy jsou příběhem dvou starých lidí, kteří se setkají v domově důchodců. Je výpovědí o nehasnoucí lidské touze po svobodě, lásce a letu. Ani stáří, ani rozlámaná a křehká těla nejsou pro obě hlavní postavy důvodem proč přestat hledat odpovědi na odvěké existenciální otázky po smyslu lidského života, bolesti, utrpení a smrti a zároveň hledat cesty k překonání lidské slabosti.

Salvi Salvatore a Seiline Vallée rozvíjejí v této připravované inscenaci techniky vzdušné akrobacie - hrazdy a závěsných šál, které Divadlo Continuo poprvé použilo v loňské sezóně v inscenaci Život v peří a při projektu Kratochvílení. Premiéra Letokruhů proběhne v prostoru NoD v Praze, od května se pak bude inscenace uvádět v divadelním chapiteau v rámci turné Divadla Continuo po České republice i zahraničí.

Info a rezervace vstupenek: tel. 266 312 718, info@hcp.cz
www.continuo.cz  

kamila@hep.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti