05.04.2004 00:00

Přemysl Bukovský uvádí Improvizaci č.1

Přemysl Bukovský

uvádí

improvizaci č.1

Světová divadelní premiéra!

Kostýmovaná improvizace využívající prostředků a prvků klasických divadelních dramat. Stanete se svědky tvůrčího procesu a vzniku inscenace přímo před vašima očima. Hrají členové Laurychova divadla a jejich hosté.

13. 4. 2004 v 19 hodin ve STUDIU Švandova divadla na Smíchově

Více informací na http://www.volny.cz/improvizace/

PŘEMYSL BUKOVSKÝ UVÁDÍ IMPROVIZACI Č.1, 2, 3, ...

Autorská divadelní improvizace

Série autorských inscenací herců z Laurychova divadla improvizovaných na předem dohodnuté téma. Jde o otevřenou dramatickou hru, v níž mají herci dohodnutý jen startovací bod hry - téma. Pak společně s diváky objevují, kam je příběh dovede. Je to společné dobrodružství herců a diváků, cesta do krajin fantazie a temných zákoutí lidské představivosti. Neplatí žádná omezení ani limity, herci zpracovávají vlastní zkušenosti i spontánní podněty a spřádají je do autentického příběhu. V činoherní formě improvizace herci využívají prostředků a prvků klasických divadelních dramat a vytvářejí tak iluzi pevně napsané hry. Divadelní improvizace je umělecký tvar natolik citllivý, že do hry vstupují i nálady a pocity diváků, a inscenace se tak stává opravdu společným dílem.

Autorská představení navazují na dlouholetou divadelní laboratoř Laurychova divadla v klubu v Trojické, kde se experimetuje na poli střídání divadelních žánrů, hledání forem a možností divadelní improvizace. Petr Laurych ve svém divadle, které minulý rok oslavilo 15 let svého působení, úzce navazuje na studium u prof. Ivana Vyskočila na Lidové konzervatoři, rozvíjí autorské divadelní postupy a hledání inspirace v sobě a ve světě kolem nás.

Představení je premiérou a derniérou zároveň, jde o neopakovatelný zážitek z tvůrčího procesu a vzniku inscenace přímo před vašima očima. Každé představení je světovou premiérou.

Hrají:
Přemysl Bukovský
Kateřina Herianová
Petr Laurych
Luděk Malý
Richard Němec
Hanka Šmýdová
a jejich hosté
Více informací na http://www.volny.cz/improvizace/

Autor článku: příspěvky veřejnosti