30.11.2018 11:02

Prezidentem Herecké asociace byl zvolen Ondřej Kepka

Prezidentem Herecké asociace byl pro funkční období 2018 až 2022 zvolen Ondřej Kepka. ČTK to dnes sdělila asistentka asociace Hana Pilná. Režisér, scenárista, herec, moderátor a fotograf Kepka už v jejím čele stál od konce loňského roku, kdy dočasně nahradil Jiřího Hromadu. Ten na funkci předtím rezignoval ze zdravotních důvodů. Herecká asociace je známá především tím, že udílí Ceny Thálie za mimořádné umělecké výkony.

Pilná uvedla, že Kepka byl nyní zvolen v první přímé korespondenční a elektronické volbě, která se konala 14. až 22. listopadu.

Herecká asociace je členem mezinárodní herecké asociace FIA a má 967 členů. Jejím posláním a cílem je zejména ochrana a prosazování jejich profesních a odborových práv i práv výkonných umělců.

Devětačtyřicetiletý Kepka se jako dětský herec objevil v seriálu Arabela a v několika filmech. Je synovcem herce Jaroslava Kepky, synem herečky Gabriely Vránové a Jiřího Kepky, profesora matematiky. Po maturitě na gymnáziu vystudoval nejprve herectví na pražské DAMU, tam absolvoval v roce 1992 jako Danny Smiřický v adaptaci románu Josefa Škvoreckého Mirákl. Poté pokračoval ještě ve studiu hrané režie na FAMU pod vedením Dušana Kleina a Jitky Němcové, kde absolvoval v roce 1996.
V současné době se věnuje filmové, televizní i divadelní režii. Je také autorem mnoha dokumentů, na nichž se podílel nejen jako režisér, ale i jako autor scénáře. Jako herec se uplatňuje v dabingu, rozhlase a v televizi.

https://hereckaasociace.cz/

Autor článku: ČTK: hrm, snm

Prezidentem Herecké asociace byl zvolen Ondřej Kepka

Zprávy

05.08.2022

Zemřel herec Karel Richter

Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a televizních herců, zkušený dabér a také dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera.

05.08.2022

Tvorba studentek Katedry scénografie DAMU je přes léto k vidění v pražském metru

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze společně s Divadlem DISK využívá od konce června nový výstavní prostor ve stanici Můstek metra A. Cestující, kteří metro opouštějí výstupem vedoucím přímo na střed Václavského náměstí, tak mají možnost seznámit se s tvorbou studentek Katedry scénografie DAMU, jež mimo jiné zahrnuje také část letošní klauzurní výstavy tradičně konané v Divadle DISK.

03.08.2022

Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy. Mezi úspěšné příjemce patří například Divadelní ústav – Institut umění, který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví. Moravská zemská knihovna/Literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí.