30.11.2018 11:02

Prezidentem Herecké asociace byl zvolen Ondřej Kepka

Prezidentem Herecké asociace byl pro funkční období 2018 až 2022 zvolen Ondřej Kepka. ČTK to dnes sdělila asistentka asociace Hana Pilná. Režisér, scenárista, herec, moderátor a fotograf Kepka už v jejím čele stál od konce loňského roku, kdy dočasně nahradil Jiřího Hromadu. Ten na funkci předtím rezignoval ze zdravotních důvodů. Herecká asociace je známá především tím, že udílí Ceny Thálie za mimořádné umělecké výkony.

Pilná uvedla, že Kepka byl nyní zvolen v první přímé korespondenční a elektronické volbě, která se konala 14. až 22. listopadu.

Herecká asociace je členem mezinárodní herecké asociace FIA a má 967 členů. Jejím posláním a cílem je zejména ochrana a prosazování jejich profesních a odborových práv i práv výkonných umělců.

Devětačtyřicetiletý Kepka se jako dětský herec objevil v seriálu Arabela a v několika filmech. Je synovcem herce Jaroslava Kepky, synem herečky Gabriely Vránové a Jiřího Kepky, profesora matematiky. Po maturitě na gymnáziu vystudoval nejprve herectví na pražské DAMU, tam absolvoval v roce 1992 jako Danny Smiřický v adaptaci románu Josefa Škvoreckého Mirákl. Poté pokračoval ještě ve studiu hrané režie na FAMU pod vedením Dušana Kleina a Jitky Němcové, kde absolvoval v roce 1996.
V současné době se věnuje filmové, televizní i divadelní režii. Je také autorem mnoha dokumentů, na nichž se podílel nejen jako režisér, ale i jako autor scénáře. Jako herec se uplatňuje v dabingu, rozhlase a v televizi.

https://hereckaasociace.cz/

Autor článku: ČTK: hrm, snm

Prezidentem Herecké asociace byl zvolen Ondřej Kepka

Zprávy

03.04.2020

Herecká asociace: Reakce na „Program 25“ – podpora OSVČ

Herecká asociace, profesní a odborová organizace, pečlivě sleduje kroky Vlády ČR, které mají vést k podpoře naší společnosti v rámci dnešní „virové krize“. Jsme rádi, že jsme z úst ministryně financí slyšeli, že se podpora bude týkat všech OSVČ – tedy i tzv. „svobodných povolání“ – jako jsou umělci, zpěváci, tanečníci, herci, grafici, architekti atp. Některé z těchto profesí naše organizace zastupuje. V současné době jsme však zklamaní z podmínek, které musí splnit tzv. OSVČ, aby se účastnil „Programu 25“.

03.04.2020

Městská divadla pražská: Když potlesk a zpěv nestačí. Poděkování první linii

Městská divadla pražská spouštějí unikátní akci. Od prvního dubna mohou lidé na webových stránkách MDP vyjádřit podporu a poděkování zdravotníkům a příslušníkům integrovaného záchranného systému zakoupením dárkového poukazu na představení.

02.04.2020

Národní divadlo v čase koronakarantény

V souladu s vládními opatřeními v nouzovém stavu Národní divadlo do odvolání nehraje na žádné ze svých scén. Umělečtí pracovníci Národního divadla se věnují tzv. domácí přípravě – herci studují texty, zpěváci a hudebníci notové party, tanečníci individuálně trénují. Administrativní zaměstnanci plní své úkoly v režimu homeoffice. Zůstává zajištěn nezbytný provoz, ostraha a údržba budov.