14.10.2003 00:00

Přijede do Uherského Hradiště Woody Allen?

Pravá divadelní horečka začíná vřít mezi diváky Slováckého divadla i mezi samotnými divadelníky. Prvního listopadu se na tamním jevišti představí komedie Výstřely na Broadwayi, pod kterou bude jako režisér podepsán Robert Bellan. Jeho Rychlé šípy, které v Uherském Hradišti inscenoval před třemi lety, se staly nejhranějším titulem divadla, Blbec k večeři nastudovaný o rok později získal titul Komedie roku a představitel hlavní role Martin Vrtáček cenu za nejlepší herecký výkon. Zařadí se třetí Bellanova režie ke hvězdné sestavě? Ve Slováckém divadle věří, že ano. Bellan vsadil na látku, která diváky zavede do atraktivního prostředí divadelního zákulisí a do světa tvrdé americké mafie.

Premiéra prvního listopadu by ale měla být zajímavá z jiného důvodu. Uherskohradišťští divadelníci na ni totiž pozvali samotného autora komedie Výstřely na Broadwayi Woody Allena. Přijede známý americký tvůrce na Slovácko? „Já mohu jen potvrdit, že jsme panu Allenovi poslali dopis a že jednáme s jeho agenty o možné návštěvě České republiky při příležitosti dlouho očekávané premiéry jeho Výstřelů na Broadwayi ve Slováckém divadle,“ říká mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník a jedním dechem dodává, že více informací s ohledem na probíhající jednání poskytnout nemůže. Důvěryhodný zdroj, který je s přípravou inscenace a diváckým servisem kolem ní důkladně seznámen, pod slibem anonymity prozrazuje, že divadlo se na první listopad, kdy slavnostní premiéra proběhne, velmi důkladně připravuje. Shání červené koberce, zamluvilo prestižního moderátora, dokonce má dohodnut pronájem luxusního vozu. „Jak to všechno víte?“ reagoval mluvčí divadla překvapeně. Na přímou otázku, zda na premiéru Woody Allen přijede, odpovídá vyhýbavě. „Nemohu nic potvrdit, ani vyvrátit.“ Pozvána byla i překladatelka Dana Hábová, jejíž charakteristický hlas diváci moc dobře znají ze simultánních překladů z angličtiny. I to napovídá ve prospěch významné návštěvy ze Spojených států.

Že by se Česká republika dočkala návštěvy světoznámého tvůrce? Vše nasvědčuje tomu, že hradišťské divadlo této možnosti vychází vstříc. Zda se podaří do České republiky Woody Allena dostat, se však dozvíme až v den premiéry komedie Výstřely na Broadwayi.

Více na http://sd.uh.cz

.

Autor článku: příspěvky veřejnosti