31.01.2002 00:00

Přijímací řízení na Ecole Supérieure Nationale des Arts de la Marrionette

Přijímací řízení na Ecole Supérieure Nationale des Arts de la Marrionette, jedinou státem dotovanou školu loutkářského umění ve Francii. Škola spadá pod francouzské Ministerstvo kultury a je součástí Mezinárodního loutkářského institutu v Charleville-Mezieres. Přijímá jak francouzské, tak i zahraniční studenty. Od svého vzniku se snaží o zdůraznění interdisciplinárního pohledu na divadelní dění, rozšíření hereckého projevu mimo konvenční využití těla na jevišti, rozvíjení nových poetických krajin prostřednictvím práce s loutkou v nejširším možném významu.

Studium je tříleté a je složené z následujících okruhů:
divadelní techniky: herectví, hlas, pohyb, hudba, vizuální umění
loutkářská scénografie: kompozice, prostor, výroba loutek a její technologie
loutkové divadlo a herectví: jevištní technika, herectví s loutkou
úvod do scénografie a technologií: kostým, výprava, světlo, zvuk
kulturologie: dějiny a teorie umění, divadlo a loutkářství, dramatická literatura, moderní jazyky.

Přihlášky musí být doručeny na adresu školy nejpozději 15. února 2002. Talentové zkoušky budou probíhat v období od 3. do 13. dubna 2002. Přihlášky, studijní plány a požadavky pro přijetí najdete na http://www.marionette.com, přihláška k dispozici také v Divadelním ústavu (02/24809164)

Informace: Institut International de la Marionnette, 7, place Winston Churchill, 08000 Charleville-Mezieres, Francie, tel.: +33 3 24337250, fax: +33 3 24337269, E-mail: institut@marionette.com, http://www.marionette.com

Autor článku: redakce