26.04.2021 08:25

Připravuje se překlad publikace o buskingu „Zaujmout – zabavit – zkasírovat!”

Zaujmout – zabavit – zkasírovat! Všechno, co potřebujete vědět k vybudování úspěšného pouličního představení. Jak získat diváky. Jak vybrat peníze. Jak řadit výstupy za sebe. První kniha o buskingu v češtině.

O čem je „Zaujmout – zabavit – zkasírovat!“
Kompletní průvodce tvorbou pouličního představení – od výběru vhodných triků přes tvorbu postavy až k praktickým informacím o specificích hraní na ulici.

Proč je důležitá právě teď
Protože sezóna 21 (a ty další asi také) bude velice nejistá. Pořadatelům se bude těžko plánovat a budou mít málo peněz. Busking je ideálním řešením – není třeba ho dlouze připravovat, dělat mu reklamu ani budovat jeviště. Jediné co je potřeba, jsou diváci. S buskerskou show tedy můžete vyrazit do akce právě v tom okamžiku, kdy to bude dovolené.

Kdy a jak bude kniha dostupná
V této chvíli probíhá překlad německého originálu Anlocken – fesseln – abkassieren!

Více informací a ukázky z knihy

Vydání překladu je možné finančně podpořit ZDE


Anlocken – fesseln – abkassieren! 

Autoři:
http://radalou.com/ 
http://www.marrax.de/

Obsah knihy:

 • Proč vystupovat na ulici
 • Stavba pouličního představení
 • Kde, kdy, jak dlouho
 • Crowding
 • Umělecká hodnota
 • Show vs. divadlo
 • Konflikt
 • Vytváření postavy
 • Struktura příběhu
 • Zvláštnosti hraní na ulici
 • Užitečné tipy
 • Slovník odborných pojmů

 

Autor článku: Převzato z: https://chudadlo.cz/kniha/

Připravuje se překlad publikace o buskingu „Zaujmout – zabavit – zkasírovat!”

Zprávy

13.05.2021

Registrujte se na dvě odpoledne prezentací, diskusí, praktických návodů a interaktivního programu věnovaného evropskému divadelnímu publiku

Audience Segmentation System in European Theatres (ASSET) je mezinárodní projekt podpořený programem Kreativní Evropa. Zaměřuje se na rozvoj kapacit divadel v oblasti výzkumu a práce s publikem. Závěrečnou mezinárodní online konferenci s názvem V hlavní roli publikum pořádá Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem a partnery z pěti evropských zemí. 

11.05.2021

Výstava Josef Svoboda – scénograf prodloužena do 29. 8. 2021

Výstava, připravená ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Josef Svoboda – scénograf, obsáhne v chronologickém přehledu sled Svobodových divadelních realizací, které doprovodí výběr z autorova obsáhlého archivu – kresby, studie a makety. V samostatných výstavních celcích přiblíží expozice klíčová témata Svobodovy scénografické tvorby: práci se světlem, se zrcadly, fenomén schodiště, nebo ve své době jedinečné novátorské využití moderních technologií.

11.05.2021

Součástí unikátní československé online databáze ACTORSMAP je už přes 1 000 herců

ACTORSMAP je největší profesionální herecká databáze, která na jednom místě přehledně představuje české a slovenské herce, herečky a herecké agenty. Když ACTORSMAP v lednu 2020 z iniciativy agentur OF AGENCY, LaK Produkce, Reset Actors, More Than Stars, Myrnyx Tyrnyx vznikala, měla v portfoliu 142 umělců. Dnes je jich přes 1 000! A zájemců o služby ACTORSMAP stále přibývá.  Stejně jako nápadů, jak databázi dále rozvíjet a zdokonalovat.