24.09.2020 10:38

ProART Company uvede v Brně s několikaměsíčním zpožděním premiéru projektu: CHOPIN A SANDOVÁ: Milostné preludium

ProART Company uvede v Brně s několikaměsíčním zpožděním premiéru projektu: CHOPIN A SANDOVÁ: Milostné preludium. V titulních rolích se představí herečka Kateřina Macháčková - dlouholetá kmenová členka Divadla pod Palmovkou, jež nahradí původně avizovanou Zuzanu Bydžovskou, dále režírující tanečník Martin Dvořák a klavírista ND Brno Kostiantyn Tyshko. Představení se uskuteční ve třech reprízách ve Vile Tugendhat 19. 10., 9. 11. a 3. 12., tedy s více než pětiměsíčním "covid" zpožděním. V Praze budou uvedeny reprízy opět ve Werichově vile 4. a 21. října. 

Multižánrová inscenace reflektuje osudy polského skladatele Fryderyka Chopina a francouzské spisovatelky George Sandové, jejichž bouřlivý vztah poznamenal dílo i životy obou z nich.
Fryderyk Chopin a George Sandová – dva fenomény uměleckého romantismu. Polský skladatel prožil převážnou část svého tvůrčího života ve Francii, kde se seznámil s francouzskou spisovatelkou a feministkou George Sand (často přechýlenou Sandovou). Jejich nevyvážený a emocemi nabitý vztah dokumentuje řada dopisů především Sandové Chopinovi, z nichž vychází i autorský text naší inscenace. Její forma však není výslovně dramatická. Jde o propojení všech Chopinových preludií a jevištního monologu Sandové o vztahu k Chopinovi. Na jevišti se setkávají tři žánrově nesourodé osobnosti – herečka, tanečník a hudebník, aby vedly „vzájemný monolog“.

https://www.proart-festival.cz/cz/chopin_sandova/

Autor článku: ProART