15.05.2018 11:08

ProART Festival tance, zpěvu, divadla, psaní a fotografie po roce opět v Liberci

Již podruhé se ve své patnáctileté historii představí v Liberci mezinárodní ART_workshop festival ProART, který v sobě spojuje denní multižánrové umělecké dílny a večerní produkce nadžánrových projektů, koncertů a přátelských setkání.

Na severu Čech bude letos mezi 14. – 17. červnem vyučovat osm mezinárodních lektorů. Tanec povedou pro děti, seniory, laiky i profesionály německá choreografka a tanečnice Golde Grunske, nezávislá tanečnice Mirka Prokešová a ředitel festivalu, tanečník a choreograf Martin Dvořák, známý Liberci z představení Ota – Pavel – Raška, vytvořené pro Šaldovo divadlo. Divadelní ateliér povede herečka Kristýna Frejová z nezávislé pražské divadelní scény, mimochodem dcera slavného hereckého páru Frej-Galatíková. Hudebně-pěvecké dílny budou v rukou herečky, skladatelky a zpěvačky Evy Vrbkové, veřejnosti známé především z filmu Rodina je základ státu, ale i z jeviště Národního divadla v Praze. Dalším lektorem hudební dílny je zpěvák, hudebník a fotograf Zdeněk Bína, známý hlavně z hudebního seskupení minus123minut.
Kreativní psaní se mohou liberečtí přiučit od spisovatele Josefe Formánka, podle jehož knihy Úsměvy smutných mužů vstupuje právě do kin stejnojmenný film. Fotoworkshop povede liberecký rodák Oskar Stolín.

Celý program ProART Festivalu se uskuteční ve spolupráci s Oblastní galerii v Lázních. Večerní program obsahuje dva mezinárodní taneční večery, jeden koncert a jednu literární talkshow.

Registrace na workshopy naleznete na www.proart-festival.cz