05.02.2021 10:25

ProART uvede v únoru dvě online premiéry

ProART uvede v únoru dvě online premiéry - sociální minidokument UMĚLCI SOBĚ _MY UMĚLCŮM a taneční projekt ONLINE OFF.

UMĚLCI SOBĚ _MY UMĚLCŮM
_sonda do kulturního ducha společnosti_umělecký socio_dokument

Ptali jsme se široké laické i odborné veřejnosti: Co se stane se mnou, s člověkem, se společností bez živé kultury? Odpovědělo 30 osobností napříč společností a uměleckých odvětví. Mj. Nela Boudová, Roman Blumaier, Daniel Hůlka, Kateřina Macháčková, Gabriela Vermelho a další

Střih: Martin Dominik Kratochvíl
Koncept a režie: Martin Dvořák

ProART vždy reagoval na impulzy zvenčí, ohlížel se do minulosti, reflektoval přítomnost i vyzýval budoucnost. Společensko-kulturní situace je nyní vážná. Umělci se po letech v záři reflektorů ocitají na okraji společenského zájmu (dle rčení – světská sláva, polní tráva). Také jim dochází síly věřit, přijímat, transformovat, realizovat, bojovat. Vzdalují se od aktivního uměleckého procesu a přibližují k pasivní tvůrčí rezignaci.

Premiéru dokumentu sledujte 12. 2. 2021 od 20:00 ZDE

V únoru opět navážeme česko-německou kooperaci v online tanečním projektu ONLINE OFF, kdy prozkoumáme možnosti spolupráce mezi umělci z Česka a Německa ve stejný čas na dvou vzdálených místech.

Premiéra ONLINE OFF I. se uskuteční 21. 2. 2021 ve 20:00 ZDE

Tanečně-hudební jam session propojují dvě umělecké seskupení z Brna a Drážďan v jednom živém online streamu. ProART Company a Phase Zero Productions hledají dialog v současném tanci a hudbě ve vynuceném uměleckém online světě. Zkoumání hudebních, tanečních a technických možností, propojení dvou míst vzdálených stovky kilometrů v jeden celek je cílem tohoto scénického experimentu. V prvním virtuálním setkání 21. 2. vysílaném z vily Loew Beer se potkají Jonathan Bringert, Morgan Reid, Tine Reid (DE) a Michael Samuel Blaško, Martin Dvořák, Kristýna Křemenáková, Klára Mullerová, Nataša Novotná a hudebnice Gabriela Vermelho (CZ).

V druhém březnovém vysílání z Moravské galerie v Brně zahrají Martin Dominik Kratochvíl a Johana Klára Kratochvílová alias THYME.

Kdo může, podpořte, prosím, další ProART aktivity darováním libovolné částky na: https://www.darujme.cz/darovat/1203813

Autor článku: ProART