02.03.2022 16:49

Produkční platforma Contemporary Theatre uvádí obnovenou premiéru celovečerní inscenace Comm.UNI.ty.

Produkční platforma Contemporary Theatre uvádí obnovenou premiéru celovečerní inscenace s názvem Comm.UNI.ty. Jedná se o první díl tanečně-divadelního seriálu s Matoušem Rumlem a Kristínou Martanovičovou v hlavních rolích. Představení bude uvedeno 4. 3. 2022 v Divadle BRAVO! od 19:00.

Comm.UNI.ty je sběrný, interaktivní, multimediální projekt, jehož průběžným vyústěním jsou taneční videa a živá představení. Propojuje tanec, činohru, film, hudbu a vizuální umění, a zabývá se komunitami lidí – vzájemnou komunikací, pokusy o kontakt nebo únik ze společnosti, vzestupy a pády v osobním vývoji a intimních vztazích i v širším sociálním okruhu. V roce 2019 se odehrála openair premiéra prvního dílu tohoto seriálu vyprávějící příběh muže, který hledá své místo a roli v městské komunitě. Nyní ConTeátr uvádí obnovenou premiéru tohoto dílu s novým obsazením. Druhý díl s podnázvem f.EMMA je naopak příběh mladé ženy, která se právě odstěhovala od rodičů a potřebuje si zařídit byt i život. Inscenace je mimo jiné inspirována rituálem výkladu Toltéckého orákula.

Inscenace je postavená na japonské psychologické hře Krychle, kterou s diváky hraje a tančí herec Matouš Ruml. Tomu ve svém živočišném pohybu a autentickém herectví sekunduje tanečnice Kristína Martanovičová a další tanečníci pohybující se v několika pohybových žánrech. Režijně se o celý projekt stará tandem Vendula Poznarová a Linda Rančáková, dramaturgicky je opřený o Adélu Laštovkovou. Scénografii a kostýmy vytvořila Veronika Moudrá. V celém projektu hrají významnou roli taneční videa, jejichž projekce se objevují i v živě hraných představeních – videa natáčí i zpracovává kameraman Tomáš Nováček.

https://contemporarytheatre.cz/
https://divadlobravo.cz/

Autor článku: ConTeátr