30.09.2021 08:41

Produkční platforma Contemporary Theatre uvede premiéru s názvem Comm.UNI.ty – f.EMMA

Produkční platforma Contemporary Theatre uvede zpočátku října novou premiéru s názvem Comm.UNI.ty – f.EMMA. Jedná se o druhý díl tanečně-divadelního projektu Comm.UNI.ty vytvořený pro performerky Kristínu Martanovičovou a Svatavu Kobzovou. Premiéra se uskuteční 8. 10. 2021 v Divadle BRAVO! od 19:00.

Comm.UNI.ty je sběrný, interaktivní, multimediální projekt, jehož průběžným vyústěním jsou taneční videa a živá představení. Propojuje tanec, činohru, film, hudbu a vizuální umění zabývá se komunitami lidí – vzájemnou komunikací, pokusy o kontakt nebo únik ze společnosti, vzestupy a pády v osobním vývoji a intimních vztazích i v širším sociálním okruhu. V roce 2019 se odehrála openair premiéra prvního dílu tohoto seriálu vyprávějící příběh muže, který hledá své místo a roli v městské komunitě. Druhý díl s podnázvem f.EMMA je naopak příběh mladé ženy, která se právě odstěhovala od rodičů a potřebuje si zařídit byt I život. Inscenace je mimo jiné inspirována rituálem výkladu Toltéckého orákula.

Inscenace je postavená na živočišném pohybu a utentickém herectví tanečnice Kristíny Martanovičové. Režijně se o celý projekt stará tandem Vendula Poznarová a Linda Rančáková dramaturgicky je opřený o Adélu Laštovkovou. Scénografii a kostýmy vytvořila Veronika Moudrá. V celém projektu hrají významnou roli i taneční videa, jejichž projekce se objevují i v živě hraných představeních – o kameru i střih se stará Tomáš Nováček. Projekt Comm.UNI.ty – f.EMMA byl na jaře vybrán na festival Venušiny dny 2021 (pořádá Venuše ve Švehlovce), kde se měla odehrát jeho premiéra. Kvůli restrikcím to však nakonec nebylo možné a vznikl tak krátký taneční film, který byl následně v rámci festivalu prezentován online.

„S prokomponovaným dílem Venduly Poznarové a Lindy Rančákové se neobyčejně organicky potkalo filmařské umění Tomáše Nováčka. Kamera i střih ještě zdůrazňují napínavou atmosféru, vykloubený rytmus choreografie i schizofrenii dění. Po zádech mě mrazilo tak akorát.“ – z recenze na filmovou verzi Comm.UNI.ty – f.EMMA, Petra Zachatá, 11. května 2021, Divadelní noviny. Spirálovitá sada výjevů opakujících se rutinních činností single ženy v průběhu a souvislostech měsíčního cyklu. Hledání odpovědí na banální otázky životního provozu, které se přenesou v existenciální hledání odpovědí a pomoci v kulisách toltéckého orákula. Dualismus, humor, poderios, dívka, matka, příšera, dech, sirka, hlína, voda. To vše je Comm.UNI.ty – f.EMMA, přijďte se přesvědčit sami 8. 10. 2021 v 19:00 do Divadla BRAVO! Více informací naleznete na FB události: https://fb.me/e/1MUQEbfqP.

Autor článku: Natálie Matysková