02.07.2012 19:23

Profesionálové i amatéři na jednom jevišti v Hostíně.

Druhý ročník divadelní přehlídky v malebné vesničce Hostín u Kovářova pořádá na začátku srpna dlouholetý inspicient Činohry Národního divadla Václav Bláha. Během čtyř dnů (od 9. do 12. srpna 2012) přiveze do divadelního stanu na své zahradě osm představení. Vedle místního amatérského souboru se představí i profesionálové z Prahy.

Těšit se můžete na Blanku Bohdanovou, Josefa Somra, Jana Hartla, Janu Paulovou nebo Pavla Zedníčka. Program zpestří komorním koncertem Marta Kubišová. „Do Hostína se těším pro jeho úžasnou atmosféru,“ vzpomíná na svoje loňské vystoupení na stejné přehlídce známá zpěvačka, která vystoupí společně s Václavem Neckářem.

„Nemohu bez divadla být, tak jsem se rozhodl uprostřed divadelních prázdnin pozvat své kolegy a divadelní kamarády k sobě na chalupu,“ říká autor a ředitel přehlídky Václav Bláha. Na jeho zahradě bude postaven divadelní stan, který pojme více než stovku diváků. Divadelním vystoupením pak dodává zázemí své chalupy. Pražští herci si ji velmi oblíbili. Proto se můžeme těšit na několik dalších ročníků divadelního festivalu. Divadlo v Hostíně těší i diváky, a to včetně nejmenších. Na programu jsou i pohádky. „Chtěl bych zdůraznit, že v naší divadelní přehlídce si každý od 3 do 106 let najde své,“ dodává Václav Bláha na závěr s humorem.

www.divadlovhostine.cz

Divadelní společnost Háta: Světáci, foto: Pavel Průcha

Autor článku: Kateřina Staňková, foto: Pavel Průcha

Profesionálové i amatéři na jednom jevišti v Hostíně.