23.02.2019 10:45

Projekt Baroko pro oko se vrací na pardubickou Malou scénu ve dvoře

Na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla Pardubice se v úterý 26. února dopoledne uskuteční obnovená premiéra druhého dílu zábavně-vzdělávacího cyklu Tisíce let hudby, který nese podtitul Baroko pro oko. Děti se tak po šesti letech od prvního uvedení opět vydají na dobrodružnou cestu, při které budou objevovat vývoj hudby.

„První díl pásma Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci mělo velký úspěch, proto se dočkalo pokračování. Baroko pro oko školáky tentokrát zavádí do Evropy 17. století, kdy končí třicetiletá válka. Děti budou svědky válečné vřavy, vojenských písní a popěvků. Ale záhy se ocitnou v jiném světě – v blahobytu Francie za vlády krále Ludvíka XIV. Seznámí se s jeho dvorním skladatelem Jeanem Baptistou de Lully i divadelním autorem a principálem Molièrem. Dále se vydají do Itálie, kde se setkají s Antoniem Vivaldim, posléze i do Německa za božskou hudbou Johanna Sebastiana Bacha a do Anglie, kde je oslní Georg Friedrich Händel…,“ říká o projektu režisérka Jana Uherová.

Komorní inscenace Baroko pro oko by měla v nejmladších divácích zanechat silný dojem z krásné a úchvatné hudby i způsobu tehdejšího života a stylu módy. Na jevišti nebude chybět ani spousta kostýmů, paruk a rekvizit.

Průvodci na této divadelně-hudební exkurzi budou Veronika Malá a Martin Mejzlík, které doplní členové Komorní filharmonie Pardubice – Martina Čechová, jež je také autorkou námětu a scénáře, a Radek Pokorný.

http://www.vcd.cz/

Autor článku: Radek Smetana