31.08.2007 00:00

Prospero, divadelní ostrov ve světě knih, slaví sedmé narozeniny

Knihkupectví, sídlící v prostorách Institutu umění - Divadelního ústavu v Praze (Celetná 17, průchod mezi Celetnou a Štupartskou ulicí), zahájilo svůj provoz právě před sedmi lety (4. září 2000). Ve svých regálech v prvních dnech nabízelo přibližně 400 titulů od 60 nakladatelů. Ke konci roku 2003 to již bylo cca 2800 titulů. Dnes nabízí téměř 4000 titulů z produkce více jak 450 nakladatelství.

Specializované knihkupectví je významným distributorem publikací Institutu umění - Divadelního ústavu a dalších nakladatelství, zaměřených na divadelní literaturu (Pražská scéna, Větrné mlýny, Divadelný ústav Bratislava). Řadu divadelních titulů lze prakticky koupit pouze v tomto knihkupectví.

Knihkupectví disponuje stálým okruhem zákazníků - a to ať již studenty divadelních škol či osobami, věnujícími se profesionálně či amatérsky divadlu, tak institucemi (školami, knihovnami, ad), zaměřenými na oblast divadelního umění. Díky svému strategickému umístění v centru Prahy knihkupectví zároveň navštěvuje množství cizinců - především z řad badatelů a zájemců o české divadlo.

Nedílnou součástí knihkupectví je též prodej (a nákup) antikvárních knih a časopisů s divadelní tematikou.

V roce 2006 vznikl společný e-shop knihkupectví a Institutu umění-Divadelního ústavu, ve kterém lze též (mimojiné) platit kreditními kartami. Naleznete jej na http://bookshop.divadlo.cz  

Samozřejmostí je zasílání knih nejen po České republice, ale i do zahraničí.

Od zahájení svého provozu až dosud prodalo knihkupectví téměř 63 000 kusů knih, z toho více jak 8 000 výtisků bylo publikací Institutu umění - Divadelního ústavu.

Knihkupectví Prospero bylo od samého svého počátku koncipováno především jako jistá "veřejnoprávní" služba divadelní veřejnosti, obchod, který má specifické postavení na českém knižním trhu. Tomuto zadání chce Prospero dostát i ve svém dalším období.

Nabízíme divadelní literaturu v celém jejím spektru: divadelní hry, odborné časopisy, slovníky, encyklopedie, publikace z oblasti tanečního umění, dramatické výchovy ad. Též nabízíme knihy příbuzných oborů (film, hudba, estetika). Na vyžádání objednáváme odbornou zahraniční literaturu.

Otevírací doba po-pá 11.00-18.00
Knihkupectví Prospero, Celetná 17, 110 00 Praha 1, tel.: 224 809 156,
e-mail: prospero@divadlo.cz, www.divadlo.cz/prospero

Zdroj: Kateřina Čejková, Prospero

Autor článku: redakce