15.12.2016 12:31

Prostor a cirkulace v něm – taneční a pedagogická dílna

Inspiruješ se prostorem v pedagogice tance? Jsi taneční pedagog nebo student, tanečník? V rámci našich pedagogických dílen na téma „prostor“ pokračujeme naše badání na téma CIRKULACE, „tělo-prostor“, „tělo v prostoru“ a s mezioborovým přesahem tance a architektury.

Jak podpořit studentovu imaginaci?
Záměrem této konkrétní dílny je uvědomování si prostoru a cirkulace médií v něm, analýza prostoru a rozvíjení imaginace ve své každodenní práci i tvorbě. Pedagogické dílny jsou založeny na sdílení zkušeností mezi tanečními profesionály a pedagogy, osvojování si nástrojů umožňujících adaptaci jejich učení na konkrétních skupinách dětí a žáků.

Tento rok jsme pozvali vedle dvou zkušených choreografek a pedagožek také architekta a scénografa, koučku a publicistku aby s námi sdíleli své zkušenosti, hledali přesahy a inspirovali nás pro práci s dětmi i dospělými. Prostorem nás provedou: Sophie BILLY (FR) a Mirka ELIÁŠOVÁ (CZ) – choreografky a pedagožky, Jana BOHUTÍNSKÁ (CZ) – koučka, Bronislav STRATIL (CZ) - architekt, scénograf.

Pedagogická dílna probíhá ve dvou fázích:
1. Ateliéry zkoumání a realizace s hosty a tanečními pedagogy: rozcvička, workshopy, semináře, praktické aplikace ve výuce, konfrontace zkušeností.
2. Zakončení  formou veřejně kulatého stolu proběhne v pondělí večer: představení práce a aktivit z dílny, širší diskuze k letošnímu tématu.

10. až 13. 2. 2017, Praha
Dílny se uskuteční v tanečních sálech (místo bude potvrzeno):
v pátek    10. 2.  14.00–19.00
v sobotu  11. 2.  11.00–18.00
v neděli    12. 2. 10.00–16.00
v pondělí  13. 2. 10.00–14.30
od 18.00 proběhne zavěrečný kulatý stůl (do 20.00)

Seminář je akreditovaný MŠMT ČR.
Přihlášky zasílejte do 18. 1. 2016 na E rezervace@se-s-ta.cz, mkafkova@se-s-ta.cz
Více na www.se-s-ta.cz/akce.php?profesionalni-setkani pedagogicky-seminar-a-dilny-prostor-v-pedagogice-tance-cirkulace

Konání pedagogického semináře podpořily: MK ČR, Hlavní město Praha. Děkujeme.

Autor článku: Převzato z: Culturenet.cz