15.02.2022 09:00

První letošní premiérou kladenského Divadla Lampion bude Malý strom

První letošní premiérou kladenského Divadla Lampion bude Malý strom. Hra je inspirována knihou Škola Malého stromu amerického spisovatele a tvůrce proslovů Forresta Cartera. Představuje příběh chlapce, kterého babička a děda vychovávají v horách indiánským způsobem.
Inscenaci diváci poprvé uvidí v sobotu, informovala dnes v tiskové zprávě Klára Danzerová z Divadla Lampion.

Představení o čerokíjském pohledu na svět a jeho obyvatele je určené divákům od šesti let. "Režie se ujal Jakub Šmíd a dramaturgie Matouš Danzer, společně jsou také autory scénáře. O scénu a kostýmy se postaral Petr Vítek," uvedla Danzerová. Dodala, že během představení zazní i několik písní, ke kterým složil hudbu David Hlaváč a textově na nich spolupracoval Radek Malý. Na scéně se divákům představí herci Kristýna Dámová, Marie Jansová, František Čachotský, Jan Pichler a Jiří Šponar.

Carter (1925 - 1979), vlastním jménem Asa Earl Wallace, bývá označován za kontroverzního autora. Vydával se například za sirotka, který byl svěřen do péče svých prarodičů Čerokíjů, avšak ve skutečnosti jej vychovávali jeho biologičtí rodiče. Kniha Škola Malého stromu se stala světovým bestsellerem. Autor o ní tvrdil, že jde o jeho zážitky.

Autor článku: ČTK: sbe, hj

První letošní premiérou kladenského Divadla Lampion bude Malý strom

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.