07.02.2006 00:00

Ředitel Slováckého divada zpíval při Karaoke

Stotřiceti let se hned tak někdo nedožije. Herci Slováckého divadla známí nejrůznějšími recesistickými akcemi však i tento vrchol pokořili. Na začátku týdne oslavili stotřicáté narozeniny hned čtyři členové hereckého souboru uherskohradišťského divadla – Monika Horká, Anna Pospíchalová, Tomáš Šulaj a David Vacke - samozřejmě všichni dohromady.

„Jsme více jak dvakrát starší než Slovácké divadlo, doufám, že budeme dvakrát více vážení,“ přivítal kolegy s nadsázkou herec David Vacke a pozval je k bohatě prostřenému stolu, kde nechyběly nejrůznější speciality od sýrových rolád (na těch si nejvíc pochutnal režisér Rychlých šípů a novinky Vraždičky Robert Bellan) až po výtečný guláš, jenž osobně připravil čerstvý třicátník a na Thálii za muzikál Donaha! nominovaný herec Tomáš Šulaj. Pilo se především bílé a červené víno z mařatských vinných sklepů.

Na dárcích si dali divadelníci záležet. Tomáše Šulaje, jenž se ve volném čase věnuje magii, potěšila sada kouzelnických triků a po důkladném prostudování hned před kolegy nové rekvizity předvedl. David Vacke překvapivě nominovaný na nejlepšího sportovce Uherského Hradiště za rok 2004 se radoval ze stylového sportovního oblečení. Obě oslavenkyně dostaly mimo jiné šperky a Anna Pospíchalová, která za několik týdnů na svět přivede prvního potomka i výbavičku. „Já si to všechno v Praze vystavím a budu u toho plakat, protože mi bude moc smutno,“ říkala dojatá Anna Pospíchalová s tím, že si neumí představit, že už brzy uherskohradišťské divadlo opustí. Diváci ji mohou vidět už jen ve hře Žebrácká opera. Kolegové oblíbenou herečku ujistili, že na ni budou čekat a že se určitě do Slováckého divadla k nim i k divákům brzy vrátí.

Zlatým hřebem programu bylo populární Karaoke. Každý z herců si mohl vybrat z několika desítek nabízených skladeb a za mohutné podpory kolegů ji pak před ostatními zazpíval. Velké ovace sklidili herci Vladimír Doskočil, Pavel Hromádka i Tereza Novotná či Jitka Josková. Někteří své výkony doprovodili i originálními choreografiemi. Největší potlesk si však vysloužil ředitel divadla Igor Stránský se skladbou Růže z Texasu. Ani on neváhal vystoupit a dokázat tím, že ve Slováckém divadle je dobrá nálada znát nejenom na jevišti, ale i v zákulisí.

Více na: www.slovackedivadlo.cz

Zdroj: sd@uh.cz

Autor článku: Informace z divadel