10.12.2020 17:22

Ředitel Slováckého divadla Jaroslav Bartoš odstoupil z funkce

Ředitel Slováckého divadla v Uherském Hradišti Jaroslav Bartoš odstoupil k dnešku ze své funkce. Divadlo vedl od 1. září letošního roku, kdy v jeho čele nahradil Michala Zetela. Bartošův nástupce vzejde z výběrového řízení vypsaného městem, které divadlo zřizuje. Situace je důsledkem napjatých vztahů v divadle, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě starosta Stanislav Blaha (ODS).

Podle starosty je nutné situaci v divadle co nejdříve zklidnit. „Do té doby, než bude ve výběrovém řízení vybrán nový ředitel, chce mít město co největší vliv na dění v divadle, a také proto bude funkci ředitele vykonávat dlouholetá vedoucí útvaru interního auditu (městského úřadu) Libuše Habartová," uvedl Blaha.

Materiály pro vypsání nového výběrového řízení na funkci ředitele Slováckého divadla projednají radní Uherského Hradiště na své první řádné schůzi v lednu 2021, uvedl mluvčí města Jan Pášma. Do funkce ředitele divadla jmenovala Bartoše rada 26. srpna s účinností od 1. září poté, co byl doporučen výběrovou komisí. Slovácké divadlo letos slaví 75 let své existence, má kolem 7000 předplatitelů.

https://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: chv, hj, foto: Dalibor Glück