13.05.2021 15:45

Registrujte se na dvě odpoledne prezentací, diskusí, praktických návodů a interaktivního programu věnovaného evropskému divadelnímu publiku

Audience Segmentation System in European Theatres (ASSET) je mezinárodní projekt podpořený programem Kreativní Evropa. Zaměřuje se na rozvoj kapacit divadel v oblasti výzkumu a práce s publikem. Závěrečnou mezinárodní online konferenci s názvem V hlavní roli publikum pořádá Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem a partnery z pěti evropských zemí. 

Ve středu 26. května od 13 hodin můžete očekávat prezentaci cílů, metodologie a závěrů projektu a experti z britské The Audience Agency představí nový model segmentace divadelního publika na základě obsahových preferencí, který v rámci projektu vznikl. Podrobně přiblíží možnosti využití tohoto modelu v provozu divadel, při komunikaci s diváky a v rámci aktivit zaměřených na rozvoj publika. Následně budou představena specifika publika v ČR, Rakousku, Chorvatsku, Bulharsku a Finsku. První konferenční den uzavře panelová diskuze, která se zaměří na dostupnost dat o publiku na regionální i národní úrovni. Jaká data vlastně máme a nakolik je dokážeme využít? Jak nejlépe reagovat na potřeby veřejnosti a jak vyvážit dostupnost kultury ve velkých centrech a mimo ně? Co nám říkají data o budoucnosti živého umění ve vztahu ke kreativnímu digitálnímu obsahu? O těchto a dalších otázkách bude diskutovat mezinárodní panel složený ze zástupců veřejné správy a expertů.

Ve čtvrtek 27. května se od 13 hodin můžete těšit na workshop segmentace publika, na který je potřeba se předem registrovat. Workshop bude interaktivní a účastníci budou mít možnost sdílet své zkušenosti a postřehy a zamyslet se nad konkrétními potřebami vlastní organizace i plány do budoucna. Další součástí druhého konferenčního dne bude moderovaná diskuse na téma Evropská noc divadel – Kam dál? Debata se zaměří na to, jak prohloubit kooperaci mezi organizátory nocí divadel v jednotlivých zemích skrze společné programy a komunikaci s publikem.

Kde se potkáme a jak se registrovat? Program prvního dne bude vysílán živě na platformě YouTube a bude přístupný bez nutnosti registrace. Dobrovolná registrace ale účastníkům přinese řadu výhod:

  • přístup do události na platformě Zoom, kde bude program tlumočen do češtiny,
  • možnost zúčastnit se druhého, pracovního dne konference,
  • přístup k video-obsahu poskytnutého divadly, která jsou součástí projektu ASSET,
  • možnost zúčastnit se ASSET Watch Party!

Registrovat se můžete v online formuláři zde: https://docs.google.com/forms/d/1OhpAMjLkB-WuCQ61SJYoW9s_RMNREZUj76FdFjIRyVM/

Autor článku: IDU