11.02.2015 14:07

Rekonstrukce kladenského divadla by měla být hotová v srpnu

Rekonstrukce kladenského divadla by měla být hotová v srpnu. Firma Subterra, která vyhrála tendr na dokončení opravy, si stavbu převezme do konce února. Proti výsledkům výběrového řízení se nikdo neodvolal, a tak může být podepsána smlouva. Novinářům to řekl primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno). Částka na dokončení opravy činí 95 milionů korun bez DPH, většinu by měla pokrýt evropská dotace, proto ale musí být projekt podle dotačních podmínek v srpnu hotový.

Tendr na dokončení opravy muselo město vypsat, protože firma CGM Czech, která na rekonstrukci pracovala, nedodržovala termíny. Kladno jí proto vypovědělo smlouvu a nyní městská rada rozhodla o podání žaloby na vymáhání pokuty za nedokončenou rekonstrukci. Město požaduje 69 milionů korun, insolvenční správce zatím shromáždil majetek asi za 18 milionů korun. "Je otázkou, jak budou všechny pohledávky vůči CGM Czech vypořádány, město se ale musí zachovat jako dobrý hospodář a pokusit se získat alespoň část peněz," uvedl primátor.
Výběrové řízení na vybavení divadla chce město vypsat v březnu. V opravené divadelní budově by soubor mohl zkoušet od léta. Diváci by se měli dočkat představení v září. Do té doby mohou soubor kladenského divadla vidět v divadle Lampion.

Opravu budovy Městského divadla Kladno za více než 100 milionů korun provázejí problémy od začátku. Po dvouletých komplikacích začala na přelomu let 2012 a 2013. Původní termín dokončení byl do konce roku 2013, poté byl kvůli historickým nálezům posunut na loňský březen. Poté stavební firma požádala o další prodloužení, termíny prací ale nedodržovala ani potom. Soubor divadla proto hraje v divadle Lampion už čtvrtou sezonu.
Budova Městského divadla v Kladně byla otevřena 11. května 1912. Jejími autory jsou architekt Jaroslav Rössler a stavitel Emil Hrabě.

www.divadlokladno.cz


Autor článku: ČTK: Sandra Bejšáková, kš

Rekonstrukce kladenského divadla by měla být hotová v srpnu