23.11.2016 11:17

Rezidenční výzva Divadla na cucky 2017

Zájemci o rezidenční pobyt v Divadle na cucky v roce 2017 se mohou oficiálně hlásit. Rezidenční pobyt je vhodný pro menší skupiny z oblasti současného divadla, tance a nového cirkusu.

Obecně prospěšná společnost DW7 vyhlašuje otevřenou výzvu pro zájemce o rezidenční pobyt v prostorách olomouckého Divadla na cucky. Délka rezidence je možná na dobu 1–3 týdnů, a to kdykoliv v období mezi únorem až zářím 2017. Mimo možnosti rezidence v tradičně užívaných prostorách Divadla na cucky nyní otevíráme také možnost pobytu hluboko v lese (platí pouze pro červenec a srpen 2017).

Účastníkům rezidence v Divadle na cucky bude zdarma k dispozici komorní divadelní sál se světelným a zvukovým vybavením nebo zkušebna (tzv. Freskový sál) s minimálním technickým vybavením, ale větší prostorovou dispozicí. Prostory jsou vhodné jak pro přípravu projektu v pokročilé fázi zkoušení, tak v zárodečné části procesu. Organizátor zajistí i ubytování. Preferovány jsou projekty, které budou mít v Olomouci svou oficiální premiéru anebo projekty zakončené work in progress prezentací či doplněné workshopem pro veřejnost.

Pro zájemce, kteří chtějí pracovat odtrženi od civilizace, bez přístupu k internetu i řady dalších vnějších vlivů nabízíme příležitost k pobytu na tzv. Kruhovském mlýně. Nabízíme možnost ubytování ve „vagonu“ v blízkosti ruiny mlýna, který se nachází v údolí obklopeném lesem. V nedaleké obci Laškov můžeme zprostředkovat prostory sokolovny k pravidelnému zkoušení. Tato výzva je otevřená také pro architekty a výtvarné umělce. Místo se nachází cca 25 kilometrů od Olomouce.

Výzvy jsou primárně určené umělcům působícím na poli současného divadla, tance či nového cirkusu. Žádáme zájemce, aby zasílali popis připravovaného projektu, technické požadavky a časový harmonogram na email zurek@divadlonacucky.cz
Vybráno bude nejvýše 12 projektů. Pro bližší informace se obracejte také telefonicky na Jana Žůrka (tel.: +420 728 180 478) nebo Simonu Vičarovou (tel.: +420 736 440 903).

www.divadlonacucky.cz