15.10.2003 00:00

RGB interactive – interaktivní performance

ALFRED VE DVOŘE, scéna pro nové divadlo

říjen 22, 23, 24
RGB interactive
Ema Tomatucha
interaktivní performance

Námět, koncept, Max programming, řešení živé instalace, samply: Tomáš Dvořák
Hudba & zvuk: Matouš Godík
RGB TEAM:
Pavel Homer: Optika a konstrukce baterek
Milan Guštár: Elektronika
Sponzor LED diod: Soyter

Interaktivní zvuková instalace umožňující skupince 9 diváků vytvářet společně s účinkujícími hudbu v reálném čase. Účastníci performance obdrží speciálně upravené baterky, kterými mohou vrhat tři základní barvy světelného spektra / RGB / na projekční plátno. Mícháním základních barev vznikají nové barvy. Světelná kompozice je snímána, ihned analyzována a převáděna do hudebních "algoritmů". Výsledkem je vždy neopakovatelná hudební kompozice.

"….Základní ideou projektu RGB interactive je umožnit, aby hudebník a divák mohli aktivně spoluvytvářet v jeden okamžik společnou hudební kompozici. Cennost této práce vidím v tom, že takto postavená interakce je oboustranná. Má skutečnou váhu dialogu, na rozdíl od klasického interaktivního schématu, který má v jistém smyslu podstatu monologu (ve své ne-presenci autora je jeho strana neživá).
Instalace je zároveň studií specifické formy demokracie, na níž je celý systém postaven. Tento princip jsem nazval "tekutá demokracie," protože se nejedná o jednorázová rozhodnutí, nýbrž o neustále proměnlivý vývoj. Je velmi zajímavé pozorovat, jak takto postavený model demokracie funguje, v jakém rytmu se vyvíjí, na co reaguje atp. a to právě na stále se v čase vyvíjející hudbě.

Performance trvá 25 minut. Vstup do instalace je možný pouze přes rezervaci na www.alfredvedvore.cz

divadlo Alfred ve dvoře Františka Křížka 36, Praha 7 - Holešovice, 170 00
email: divadlo@alfredvedvore.cz

Den a čas si rezervujte na www.alfredvedvore.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti