22.09.2020 10:08

Říjnové divadelní tipy z Violy: Neumím jinak než láskou, Šunen Romale, Smluvní vztahy a Michelangelo

Do legendárního Divadla Viola na Národní třídě v centru Prahy se rádi vracejí nejen diváci, ale také výteční umělci. Hned 6. října od 20.00 Tatiana Vilhelmová, Aleš Procházka a Tomáš Pavelka rozehrají dramatické peripetie nedlouhého života Boženy Němcové – spisovatelky a především manželky, matky, milenky… Ženy, která zoufale toužila po lásce, hořela pro ni, jenže ji nepotkala. Inscenace Neumím jinak než láskou, uváděná s podtitulem Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce

Barbora Hrzánová a Jana Boušková spolu se známým romským slovenským zpěvákem Máriem Bihárym, který koncertoval například se Zuzanou Navarovou, 7. října od 20.00 zprostředkují jedinečný zážitek s romským folklorem. Představení Šunen Romale — Poslyšte Romové vás velmi zdařilou a zábavnou formou seznámí s romskými příběhy, tradicemi či písničkami.

Milovníky typického anglického černého humoru, a také ty, kteří už někdy absolvovali výběrové řízení, 12. října od 20.00 zaručeně pobaví Smluvní vztahy. Hru úspěšného a uznávaného britského divadelníka Mika Bartletta Viola uvádí v hlavních rolích s Danou Černou (Nadřízená) a Janou Strykovou (Emma). Smluvní vztahy se ve velké nadsázce, ale o to trefněji, zabývají aktuálním společenským tématem: Nakolik vás váš zaměstnavatel vlastní? Kam až smí zasáhnout jeho přirozený zájem o zaměstnance? Co všechno o vašem soukromí smí a může vědět?

Novinka letošní sezony Michelangelo: mramorová horečka ve středu 14. října ve 20.00 nabídne silný příběh génia a jeho díla, pohled do Michelangelovy duše a vítanou příležitost vychutnat si herecké umění Tomáše Pavelky, Otakara Brouska ml. a Kateřiny Lojdové. Inscenace, která vznikla na motivy románu Irvinga Stonea Agonie a Extáze, se odehrává v roce 1512, před odhalením Sixtinské kaple, kdy je Michelangelovi 37 let.

Více informací na www.divadloviola.cz

Autor článku: Simona Andělová, foto: Michelangelo: mramorová horečka