17.07.2020 09:44

RockOpera Praha připravuje premiéru inscenace Trója

Divadlo RockOpera Praha zahájí letošní podzimní sezónu 1. září premiérou rockové opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest Trója. Původní premiéra se měla konat v polovině března, ale kvůli vládním opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru byla přeložena. Diváci uvidí v roli bohyně lovu Artemidy operní hvězdu Evu Urbanovou. ČTK o tom za tvůrce informovala Zdena Selingerová.

„Muzika z Tróji mě nadchla. Už se nemůžu dočkat, až si ji naživo zazpívám při premiéře v RockOpeře. Doufám, že už to žádný virus nezhatí," uvedla Urbanová. Další představení se uskuteční 2. září v původně plánovaném obsazení. Urbanovou uvidí návštěvníci i v představení 13. září.

Podobně jako v případě jiných představení RockOpery Praha se v jedné z hlavních rolí objeví Kamil Střihavka, který ztvární krále Agamemnóna. Obsazení dále nabídne frontmana metalové kapely Arakain Jana Toužimského coby Achilla, Danielu Gildenlöw Langrovou jako Helenu, Jana Tláskala v roli jejího milence Parida nebo Pavlu Forest jako věštkyni Kassandru. V davových scénách vypomohou členové Rockové akademie vzniklé při divadle RockOpera.

Trója naváže na Steigerwaldovy rockové opery 7 proti Thébám, Oidipus Tyranus a Antigona. Také Tróju doprovodí živá kapela. „Je to v podstavě koncert s příběhem," charakterizuje Steigerwald představení RockOpery.

Pražské divadlo RockOpera, které sídlí v areálu holešovické tržnice, uvádí autorské inscenace, v nichž se klasická témata zasazují do nových prostředí nebo kombinují klasiku s rockem a metalem. Před časem například uvedla rockovou operu Anna Karenina, přičemž z prostředí carského Ruska ji autoři přesunuli do světa motorkářů.

RockOpera vznikla na místě předchozího muzikálového divadla. Má hlediště s 800 místy. Premiéra rockové opery Oidipus Tyranus se zde uskutečnila v dubnu 2010 v divadle Milénium, které se později přejmenovalo na Metropolitní divadlo. V současné době nese jméno RockOpera Praha.

https://www.rockopera.cz/

Autor článku: ČTK: jir, jw