10.11.2004 00:00

Romeo a Julie v Olomouci

TISKOVÁ ZPRÁVA

ROMEO A JULIE V OLOMOUCI

Olomouc - Na 19 hodin v pátek 12. listopadu 2004 připravilo Moravské divadlo v Olomouci premiéru světoznámé tragédie Williama Shakespeara Romeo a Julie.

Činohra Moravského divadla Olomouc bude po 28 letech znovu divákům vyprávět příběh nešťastné lásky dvou mladých lidí z rodu Monteků a Capuletů - příběh Romea a Julie. Představení připravil režisér a současně šéf činohry olomouckého divadla Václav Klemens ve spolupráci s dramaturgem dr. Ladislavem Slívou, výtvarnicí Martou Roszkopfovou a skladatelem Darkem Králem. Inscenace bude uvedena v překladu Jiřího Joska.

"Základní prvky syžetu Romea a Julie jsou snad téměř tak staré jako lidstvo samo. Motiv nešťastné lásky dvou mladých lidí ze znepřátelených komunit, stejně jako motiv kouzelného nápoje a zdánlivé smrti najdeme v antické literatuře, stejně jako v keltských či severských mýtech", vysvětluje dramaturg inscenace dr. Ladislav Slíva. "Jde o klasický, známý, ale i velmi aktuální text."

Režisér Václav Klemens doplňuje: "Každá postava má svůj individuální příběh a naší snahou bylo z těchto příběhů sestavit obrázek Shakespearovy Verony". V titulních rolích obou milenců se divákům představí Kateřina Volná a Ladislav Špiner.

Soňa Kolková
tiskový mluvčí MDO
kolkova@moravskedivadlo.cz
tel.: 585 221 467
mobil: 604 263 951

Autor článku: příspěvky veřejnosti