23.06.2021 08:42

Rozloučení s Libuší Šafránkovou budou moci lidé sledovat před kostelem i v ČT

Lidé se budou moci v pátek rozloučit s herečkou Libuší Šafránkovou v kostele v Praze na Spořilově, který bude otevřen od 10:00 do 14:00. Smuteční mše začne v 16:00 v kruhu rodiny a přátel, zájemci ji ale budou moci sledovat na velkoplošných obrazovkách před kostelem. Přenos z této smuteční mše bude rovněž živě vysílat Česká televize, uvedly dnes v tiskové zprávě ministerstvo kultury a Národní divadlo, které se na přípravě posledního rozloučení s herečkou podílejí. Libuše Šafránková zemřela 9. června ve věku 68 let.

Její příznivci se s ní budou moci rozloučit v pátek od 10:00 v kostele sv. Anežky České v Praze na Spořilově. Kromě kostela, který bude otevřen do 14:00, bude za kostelem vytvořeno pietní místo, kde bude možné vyjádřit soustrast rodině zápisem do kondolenční knihy.

Od 14:00 se kostel pro veřejnost uzavře, aby bylo možné ho připravit na smuteční mši v kruhu rodiny a přátel, která začne v 16:00.

Z důvodu stále platných proticovidových opatření prosí organizátoři piety veřejnost, aby při sledování obřadu na velkoplošných obrazovkách dodržovala rozestupy. V místech, kde to nebude možné, by měli mít lidé zakryté dýchací cesty rouškou (venku) a respirátorem při vstupu do kostela.

Oblíbená herečka Libuše Šafránková, známá hlavně jako filmová Popelka, zemřela 9. června. Ztvárnila mnoho filmových i divadelních rolí, zejména v pražském Činoherním klubu. S láskou, obdivem a úctou na ni vzpomínají herečtí kolegové i filmoví a divadelní režiséři.

Na snímku Libuše Šafránková jako Nina Zarečná v inscenaci A. P. Čechova Racek, Divadlo za branou, Praha, premiéra 1. 3. 1972, režie Otomar Krejča.
Zdroj: Fotografický fond IDU.

Autor článku: ČTK: hrm, rot; Foto: Jaromír Svoboda