06.10.2020 09:50

Sbor a orchestr Jihočeského divadla jsou v karanténě

Sbor a orchestr Jihočeského divadla jsou v karanténě. Prokázaly se u nich případy pozitivních na koronavirus. Divadlo ale dál připravuje premiéru operety Polská krev, žádná představení kvůli karanténě neruší. Některé hry jako Společenstvo vlastníků nebo Holky a kluci jsou vyprodané. Kvůli vládním koronavirovým omezením zrušila scéna již dříve reprízy oper Nabucco a La Traviata. ČTK to dnes řekl ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

Opereta Polská krev od Oskara Nedbala by měla mít premiéru 23. října. „To je pátek po ukončení těch čtrnáctidenních opatření. Máme orchestr i sbor v karanténě, ta je ale jen do konce tohoto týdne. Částečně zkoušíme, i když se nesmí zpívat. Je to opereta, kde je řada scén, které jsou jenom próza. Sólisté zkouší, ale nezpívají, mají roušku, aranžují, především mluvené pasáže," řekl Průdek.

Podle původního programu hrají činohra, balet a Malé divadlo. Některé tituly jsou vyprodané. Kvůli vládním koronavirovým omezením musela scéna zrušit jen dvě reprízy - oper Nabucco a Polská krev. „Byl to minimální zásah, protože jeden týden z toho čtrnáctidenního opatření jsme měli mít generálkový, kdy jsme měli jenom zkoušet a ne hrát, proto je takhle málo zrušených představení," řekl ředitel.

Podle informací z konce září mělo divadlo do konce roku prodaných 13 procent z téměř 33.000 vstupenek. Jak řekla ČTK vedoucí obchodu a marketingu divadla Jana Mazurová, diváků kvůli koronaviru chodí méně včetně těch, kteří už mají koupené vstupenky, školy ruší zamluvená představení.

https://www.jihoceskedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: vkc, hj