19.12.2013 08:43

Šéf divadla chce spolupracovat s Libercem i po odchodu do Plzně

Ředitel divadla F. X. Šaldy Martin Otava chce s Libercem spolupracovat i po svém případném odchodu do Plzně. Řekl to dnes ČTK. Plzeňské divadlo J. K. Tyla by měl vést od září 2014. Na místo ředitele ho vybrala speciální komise, jeho jmenování ale ještě musí schválit plzeňská městská rada.

"V Liberci jsem připraven dokončit letošní divadelní sezonu. Obě divadla by poté mohla spolupracovat koprodukčně na inscenacích. Takovou spolupráci máme v Liberci nyní s Olomoucí nebo polským Štětínem," uvedl Otava. V praxi taková spolupráce vypadá tak, že se divadla domluví na nastudování dvou různých představení. Každé připraví jedno a vzájemně si pak vymění dekorace a kostýmy. "Ušetřit se tak dá i půl milionu korun," uvedl Otava.
Do konce chce také v Liberci dotáhnout milionový projekt Legenda o Kateřině. Operu s regionální tematikou napsal Otava ke 130. výročí otevření novorenesanční budovy Šaldova divadla. Kvůli nedostatku peněz ji ale liberecké divadlo neuvede letos v prosinci, nýbrž až o rok později.

Kdo se stane novým ředitelem libereckého divadla zatím jasné není. Magistrát vypíše výběrové řízení až po oficiálním jmenování Otavy ředitelem plzeňského divadla. Vedení Liberce nepovažuje za problém, kdby musel Otava dojíždět do Plzně v první polovině příštího roku. "Naše divadlo není společností jednoho muže, proto se domnívám, že jeho provoz nijak neohrozí to, když bude půl roku ředitel Otava pendlovat mezi Plzní a Libercem," řekl náměstek primátorky Jiří Šolc (Liberec občanům).
Liberecké divadlo F. X. Šaldy je třísouborové, skládá se z opery, činohry a baletu.

http://www.saldovo-divadlo.cz/

Autor článku: ČTK: Marek Kuntoš, kš

Šéf divadla chce spolupracovat s Libercem i po odchodu do Plzně