13.06.2012 15:34

Semafor představí inscenaci Kam se poděla Valérie?

V poslední červnové dekádě uvede pražské Divadlo Semafor v předpremiéře čtyři představení hudební komedie Kam se poděla Valérie?, kterou oficiálně představí v září. Vzhledem k nedostatku financí však stáhlo z repertoáru některé ztrátové inscenace.
Autorem libreta, textů písní i hudby, ale i tvůrcem kostýmů a režisérem novinky Kam se poděla Valérie? je Jiří Suchý, který si v ní s Jitkou Molavcovou také zahraje. Jako šéf této scény je podle svých slov tou nejlevnější silou, protože většinu profesí dělá zadarmo.

"Bude to hra z prostředí ústavu, kam se odkládají hyperaktivní jedinci, kteří jsou ostatním na obtíž. Molavcová a Suchý - manželé Couvalovi, tam odložili dcerku. Po dvaceti letech si ji chtějí vzít zpátky, jenže ona není k nalezení," řekl Suchý o inscenaci ČTK. Kromě manželů Couvalových se na jevišti objeví jako ředitel institutu Václav Kopta, v roli lékařky Jolana Smyčková a několik dalších tváří, často nových.

Podle Suchého si snížení semaforského rozpočtu vynutilo změny v repertoáru i v divadle samotném. "Museli jsme stáhnout několik her, a proto se i rozloučit s některými kolegy," uvedl. Záchranou by měly být inscenace s menším obsazením. Také proto mají členové divadla menší honoráře a repertoár opouští sedm představení, která jsou ztrátová.
Je mezi nimi úspěšná Kytice, která bývá sice nejdříve vyprodána, ale dvě desítky účinkujících a sedmičlenná kapela jsou nad poměry této scény. Dále například Lysistrata s pětadvaceti účinkujícími a inscenace Život je jen náhoda. V repertoáru se držela už deset sezon, ale na jevišti bylo 12 lidí.

V červnovém programu tedy zbyly projekty Levandule, Mam'zelle NitoucheHodiny jdou pozpátku. Pro novou sezonu počítá Suchý, který nepřestává hledat sponzory, vedle Valérie také s reality show Laura a Olivier, s novou podobou starého a úspěšného představení Včera večer poštou ranní a s inscenací Rytíři z Blaníka a krasavice Lída. Dále s vánoční minioperou Betlém a hrou Skleněné prkno, která byla v dobách takzvané normalizace zakázána.

Autor článku: ČTK: Jiří Borovička, hj

Semafor představí inscenaci Kam se poděla Valérie?