24.04.2023 11:36

Seminář Digital Leap – Digitální distribuce pro scénická umění a efektivní práce s publikem na síti

Termín: 5. 5. 2023 od 15.00-17.00
Místo: U Českých loděnic, U Libeňského pivovaru 4, Praha 8-Libeň
Registrace: https://eu.jotform.com/build/231066421487051
Registrace na místě: 15:00
Začátek streamu: 15:15

Jak vybrat správné digitální nástroje pro distribuci scénických umění? Zajímají vás možnosti šíření uměleckých projektů a hledání vhodných příležitostí ke spolupráci v online prostředí? A jak komunikovat s publikem na různých digitálních platformách?

PerformCzech (Institut umění - Divadelní ústav) pořádá druhý seminář Digital Leap. Osvojte si pojmy jako distribuce, digitální stopa, sdílení či analýza dat tak, aby o vás publikum vědělo. A přijďte si vyměnit poznatky z umělecké praxe a hledat společně odpovědi na otázky týkající se práv duševního vlastnictví, které internet v oblasti distribuce nabízí. Seminář je určen profesionálům z oblasti scénických umění, kulturním a projektovým manažerům, kurátorům, odborníkům z oblasti komunikace a PR. Moderovaná debata za účasti hostů bude v českém jazyce a bude streamována.

Digital Leap (www.digital-leap.eu) je dvouletý mezinárodní projekt, který nabízí nezávislým umělcům, tanečním a cirkusovým profesionálům příležitost k prohloubení znalostí digitálního prostředí a jejich možností ve scénických uměních. Skládá se z výukových modulů a online materiálů - tzv. kuchařek. Kuchařky věnované digitální distribuci a práci s publikem shrnují klíčové znalosti nabyté ve třetím a čtvrtém vzdělávacím modulu projektu Digital Leap pořádanými partnerskými organizacemi Institute Ramon Llull v Barceloně a ARTCENA v Paříži.

Projekt byl finančně podpořen z programu Erasmus+.

Autor článku: IDU